Reklama

Ryszard Petru: Trzeba przypomnieć, po co powstała Nowoczesna

- Trzeba przyjmować te sondaże z pokorą, ewidentnie jest tak, że za mało mówimy o kwestiach programowych. Albo być może za mało się z tym przebijamy - mówił na konferencji prasowej po posiedzeniu Zarządu Nowoczesnej Ryszard Petru.

Aktualizacja: 18.04.2017 15:38 Publikacja: 18.04.2017 15:33

Ryszard Petru: Trzeba przypomnieć, po co powstała Nowoczesna

Foto: PAP, Marcin Obara

- Zgłosiliśmy 32 ustawy. To były ustawy, które dotyczyły konkretnych sfer życia, np. ustawa antysmogowa, ustawa o zrównoważonym budżecie. Albo PiS te ustawy chowa w zamrażarce, albo są odrzucane w I czytaniu. Trzeba przypomnieć, po co powstała Nowoczesna. Powstaliśmy w kontrze do PO. Nie zgadzaliśmy się na skok na OFE, na brak reform. Byliśmy przeciwni polityce ciepłej wody w kranie. Byliśmy przeciwni duopolowi PO-PiS, co prowadzi do tego, że po PiS rządzi PO, a po Platformie - PiS - mówił Petru.

Lider ugrupowania powtórzył też, że Nowoczesna jest przeciwna licytacji z PiS na populizm. - Ostrzegam przed licytowaniem się, kto da więcej, bo to się kończy Grecją - powiedział Petru. - Jutro jest tak jak zwykle klub, przed posiedzeniem Sejmu. Na zarządzie omawialiśmy strategię Nowoczesnej do wakacji - podkreśliła Joanna Scheuring-Wielgus.

Lider Nowoczesnej był pytany przez dziennikarzy o zmiany w klubie.

- Będziemy na klubie rozmawiać o ewentualnych korektach. Nie było żadnego forum, na którym takie propozycje mogłyby paść. Być może jutro się pojawią - powiedział.

- Jestem zawsze otwarty na zmiany. Jeśli propozycje padną, to będziemy rozmawiać - dodał Petru.

Reklama
Reklama

To nawiązanie do spekulacji medialnych, że może przestać być przewodniczącym klubu PO na rzecz np. Barbary Dolniak.

Policja
Nietykalna sierżant „Doris”. Drugie życie tajnej policjantki
Materiał Promocyjny
Jak osiągnąć sukces w sprzedaży online?
Polityka
Konwencja programowa PiS w Stalowej Woli otwarta przemówieniem Mariusza Błaszczaka. Michał Dworczyk wykluczony
Polityka
Czy Mateusz Morawiecki odejdzie z PiS? Poznaliśmy zdanie Polaków
Polityka
Czego się spodziewać po Radzie Przyszłości Donalda Tuska? „Rzeczpospolita” zapytała ekspertów
Materiał Promocyjny
Presja dorastania i kryzys samooceny. Dlaczego nastolatki potrzebują realnego wsparcia
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama