Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 30.05.2017 07:14 Publikacja: 29.05.2017 19:53
Foto: PAP, Jacek Turczyk
Spotkanie w Pałacu Prezydenckim z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego było planowane od dawna, ale dyskusja o roli samorządu i zmianach w sposobie jego działania, także w ordynacji wyborczej, nadała mu nowy kontekst. Przekaz prezydenta – jak relacjonują nam uczestnicy poniedziałkowego spotkania – był jednoznaczny: Chcę słuchać samorządowców – wszystkich.
Spotkanie miało ponadpartyjny charakter, byli tam zarówno politycy lokalni z PiS, PO, PSL jak i niezależni. KPRP szacuje, że pojawiło się kilkaset osób. To kolejne spotkanie z samorządowcami zorganizowane w Pałacu przez prezydenta. 23 maja z Dudą i jego ministrami spotkali się przedstawiciele wszystkich korporacji samorządowych oraz posłowie z sejmowej Komisji Samorządu Terytorialnego.
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Poseł Polski 2050 Tomasz Zimoch poinformował, że decyzją prezydium klubu został zawieszony na miesiąc w prawach...
Czy dojdzie do przełomu w ciągnącym się już od ponad roku sporze o nominacje ambasadorskie? Karol Nawrocki zapow...
- Jeśli Niemcy tych kontroli nie zniosą, to my też te kontrole będziemy kontynuowali - zapowiedział w TVN24 min...
Podczas wizyty w Szczecinie oraz na polsko-niemieckiej granicy w Rosówku prezes PiS Jarosław Kaczyński zapowiedz...
Gdyby koalicja rządząca zdecydowała się na zmianę premiera, kto powinien zastąpić Donalda Tuska? O to zapytaliśm...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas