Reklama

Zimbabwe: Areszt za porównanie prezydenta do goblina

W Zimbabwe policja aresztowała obywatelkę USA podejrzaną o obrażenie na Twitterze prezydenta kraju Roberta Mugabe. To pierwsze aresztowanie od czasu, gdy Mugabe powołał ministra ds. cyberbezpieczeństwa - do zadań jego resortu należy m.in. monitorowanie mediów społecznościowych.

Aktualizacja: 03.11.2017 17:24 Publikacja: 03.11.2017 16:36

Zimbabwe: Areszt za porównanie prezydenta do goblina

Foto: Kremlin.ru [CC BY 4.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/4.0) or CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons

arb

Martha O'Donovan została aresztowana rankiem 3 listopada - poinformowała amerykańska ambasada. Jej prawnik, Obey Shava, powiedział, że policja nie postawiła jej jeszcze zarzutów, ale - jak dodał - w sprawie chodzi o to, że tweety umieszczane w sieci z komputera należącego do O'Donovan obrażają prezydenta Mugabe.

Organizacja Prawnicy na Rzecz Praw Człowieka w Zimbabwe w wydanym oświadczeniu sprecyzowała, że chodzi o wpis, w którym Mugabe został określony mianem "goblina, którego żona i pasierb kupili Rolls Royce'a".

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Polityka
Z powodu Izraela szef MSZ Holandii podał się do dymisji
Polityka
FBI przeszukało dom Johna Boltona, byłego doradcy Donalda Trumpa ds. bezpieczeństwa narodowego
Polityka
Serbia: konfrontacja na ulicach
Polityka
Ambasador Izraela: Jestem pewien, że nasza armia nie dopuszcza się ludobójstwa
Polityka
Francja. Powrót „Żółtych Kamizelek"
Materiał Promocyjny
Firmy coraz częściej stawiają na prestiż
Reklama
Reklama