Reklama

Marcin Król w TVN24: Zapanowała tyrania kłamców i głupców

- Zapanowała w naszym kraju tyrania. To jest tyrania większości. Tego obawiali się ojcowie demokracji - stwierdził w "Faktach po Faktach" profesor Marcin Król, filozof i historyk idei.

Aktualizacja: 20.12.2017 21:13 Publikacja: 20.12.2017 20:34

Marcin Król w TVN24: Zapanowała tyrania kłamców i głupców

Foto: Wikimdia commons, Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Unported license, fot. Andrzej Barabasz

amk

Gość programu stwierdził, że w Polsce nie ma już demokracji, a jest "tyrania większości", a także "tyrania kłamców i głupców".

Obecne działania Prawa i Sprawiedliwości profesor ocenia jako "granie na poczuciu bezpieczeństwa i na skłonności każdego człowieka do zła".

Jak mówił, obecnie w Polsce nie ma rozmowy, nie ma dialogu. - A jeśli nie ma rozmowy, to jest tylko siła. To jest bardzo przykre - mówił.

Według Króla, który sam nazywa siebie "absolutnym pesymistą" w tej kwestii, antyeuropejski nastawienie partii rządzącej przyniesie Polsce w najbliższych latach wiele zła. Ma jednak nadzieję, że w długoletniej perspektywie "PiS minie, ci ludzie znikną" - jak mówił.

Ostrzegł jednak przed okresem przejściowym, który według niego będzie bardzo gwałtowny. Ocenił, że "PiS zaszło już tak daleko, że nie będzie można go tak "delikatnie i łagodniutko, jakby chciało PO pogłaskać i odesłać w wyborach na zieloną trawkę".

Reklama
Reklama

- Ten rząd trzeba będzie po prostu przepędzić - stwierdził profesor. Zastrzegł jednak, że nie są to nawoływania do przemocy, a jedynie jego przewidywania.

Marcin Król dodał, że chciałby, aby  "wróciła Polska ludzi błyskotliwych, mądrych, a przede wszystkim uczciwych wewnętrznie", takich jak Winston Churchill czy Józef Piłsudski.

- To jest pech, że nie mamy wielkiego człowieka - stwierdził profesor.

Policja
Nietykalna sierżant „Doris”. Drugie życie tajnej policjantki
Polityka
Reforma PIP: Gra o miliardy z KPO, decydującą rolę odegra PiS?
Polityka
PiS chce przekonać młodzież. Partia Kaczyńskiego odwołuje się do pomysłu Charliego Kirka
Polityka
Kaczyński mówi, że PiS będzie chciał przekonywać do siebie głosujących na Brauna
Materiał Promocyjny
Startupy poszukiwane — dołącz do Platform startowych w Polsce Wschodniej i zyskaj nowe możliwości!
Polityka
Polska ma być na rok zwolniona z relokacji migrantów. Rząd ogłasza sukces
Materiał Promocyjny
Jak rozwiązać problem rosnącej góry ubrań
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama