Reklama

Masz liniowy PIT i chcesz zeznanie? Wydrukuj sobie - interaktywne formularze nie dla wszystkich przedsiębiorców

Ministerstwo Finansów udostępniło interaktywne roczne formularze dla przedsiębiorców. Ale nie dla tych, którzy płacą 19-proc. podatek.

Aktualizacja: 16.03.2021 06:08 Publikacja: 15.03.2021 19:32

Masz liniowy PIT i chcesz zeznanie? Wydrukuj sobie - interaktywne formularze nie dla wszystkich przedsiębiorców

Foto: Adobe Stock

Prawie miesiąc czekali przedsiębiorcy rozliczający się według skali podatkowej na elektroniczne zeznanie od skarbówki. Ci, którzy są na liniowym podatku, a jest ich ponad 700 tys., muszą czekać nadal.

Przypomnijmy, że zeznania za zeszły rok składa się od 15 lutego 2021 r. Tego dnia większość podatników (przede wszystkim pracownicy) dostała od skarbówki wstępnie wypełnione deklaracje e-PIT. Przedsiębiorcy nie dostąpili jednak tego przywileju. Muszą się z fiskusem rozliczyć samodzielnie.

Pozostało jeszcze 81% artykułu

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Praca, Emerytury i renty
Szef opublikował zdjęcie „chorej” pracownicy na weselu. Ekspert: „Nie zastanowił się”
Prawo rodzinne
Sąd Najwyższy wydał ważny wyrok dla konkubentów. Muszą się rozliczyć jak po rozwodzie
Podatki
Inspektor pracy zamieni samozatrudnienie na etat - co wtedy z PIT, VAT i ZUS?
Sądy i trybunały
Piotr Prusinowski: W Sądzie Najwyższym pozostaje tylko zgasić światło
Sądy i trybunały
Minister Waldemar Żurek nie posłuchał kolegiów. Są kolejne dymisje w sądach
Reklama
Reklama