Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 21.05.2020 13:36 Publikacja: 22.05.2020 10:00
Foto: materiały prasowe
Jeszcze niedawno, gdy była mowa o kostiumach filmowych, chodziło tylko o duży ekran. Teraz świat ogląda ambitne seriale nowej generacji i to w nich moda otrzymuje najlepszy tzw. product placement – lokowanie produktu. I nie jest to historyczne widowisko z krynolinami, kapeluszami i piórami husarów, tylko opowieści współczesne, w których kostium jest po prostu ubraniem. Przekaz mniej popisowy, ale bardziej zniuansowany.
Co można powiedzieć o garniturze? To tylko marynarka, spodnie, jeszcze krawat. A jednak w serialu „Suits" („W garniturach") o garniturach gada się cały czas, mało tego – nawet tytułowa piosenka jest o nich. Serial, najbardziej znany z tego, że grała w nim Meghan Markle, zanim została księżną Sussexu, rozgrywa się w elitarnej nowojorskiej firmie prawniczej Pearson Specter Litt. Problemy zawodowe, intrygi prywatne i oczywiście ścisły korporacyjny dress code: wszyscy, jak przystało na elitę, nienagannie ubrani. „Suits" szybko stało się niemal obiektem kultu dla 30-latków – dotąd raczej dżinsowi, zaczynali chodzić w garniturach.
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Czy brutalność i kaprysy amerykańskiego prezydenta to na pewno największe zagrożenie dla Europy?
Odpowiedzialny biznes przechodzi kolejną ewolucję związaną z nowymi wymaganiami regulacyjnymi. Tym razem celem jest strategiczna transformacja pozwalająca na skuteczną ochronę środowiska i praw człowieka. Jak odpowiedzieć na te wyzwania?
Wydawało się, że wraz z chaotycznym wycofaniem się amerykańskich wojsk z Afganistanu w 2021 r., neokonserwatyzm...
Francja w żadnym wypadku nie ma zamiaru proponować Polsce ochrony nuklearnej w stylu Stanów Zjednoczonych - mówi...
Body horrory trzymają się mocno. Teraz w „Brzydkiej siostrze” Norweżka Emilie Blichfeldt sięgnęła po baśń o Kopc...
„Super Boss Monster” przypomina, że chciwość nie popłaca. Ale czy zawsze?
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas