Reklama

Obajtek, czyli jak PiS tworzy nowe elity

Za czasów Platformy też istniał problem ludzi partii w spółkach Skarbu Państwa, ale w tej chwili jest on pewnie większy, bo jest założenie, że trzeba wykreować swoich ludzi, którzy zarobią, którzy pod różną postacią będą finansować przedsięwzięcia bliskie prawicy– mówi Piotr Zaremba w podcaście „Posłuchaj, Plus Minus”.

Aktualizacja: 01.02.2024 10:32 Publikacja: 26.03.2021 14:02

Obajtek, czyli jak PiS tworzy nowe elity

Foto: Fotorzepa, Piotr Guzik

­– Nie postawiłbym dużych pieniędzy na to, że Daniel Obajtek szybko odejdzie z funkcji prezesa Orlenu – mówi Piotr Zaremba w rozmowie z Michałem Płocińskim. – Jarosław Kaczyński rozumuje takimi kategoriami, że potrzebne jest nie tylko silne państwo, ale także silna partia, baza polityczna, która będzie przeciwwagą dla starych elit: one się dorobiły w inny sposób, pochodzą często z dawnych czasów, a my wykreujemy własne – tłumaczy autor tekstu „Czy Daniel Obajtek pogrąży PiS?” w najnowszym magazynie „Plus Minus”.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Plus Minus
Gość „Plusa Minusa” poleca. Diana Brzezińska: Bachata i morderstwa
Plus Minus
„Gra w kości”: Święte kości
Plus Minus
„Przyjaciele muzeum”: Sztuka zdobywania darczyńców
Plus Minus
„Mafia: The Old Country”: Wyspa jak z krwawego obrazka
Plus Minus
„Lato 69”: Edukacja seksualna
Reklama
Reklama