Wojciech Hermeliński: Współczuję szefowi PKW

Współczuję szefowi PKW, bo każde rozwiązanie sytuacji, z wyjątkiem wprowadzenia stanu nadzwyczajnego, jest ułomne konstytucyjnie. Ale powinien doprowadzić sprawę z wyborami prezydenckimi do końca - mówi Wojciech Hermeliński, były szef PKW, sędzia Trybunału Konstytucyjnego w stanie spoczynku.

Publikacja: 15.05.2020 18:00

Wojciech Hermeliński: Współczuję szefowi PKW

Foto: reporter

Plus Minus: Pewnie pan sobie winszuje, że nie zasiada już w Państwowej Komisji Wyborczej i nie musi podejmować decyzji, co zrobić z wyborami, których nie było?

Owszem. Nie wiem, jak bym się zachował w obecnej sytuacji. Być może ustąpiłbym ze stanowiska. Gdy w 2017 roku Sejm zdecydował o daleko idących zmianach w kodeksie wyborczym i o silnym upolitycznieniu Państwowej Komisji Wyborczej, poważnie zastanawialiśmy się, czy nie podać się do dymisji, ale uznaliśmy, że byłoby to tchórzostwo, i zostaliśmy na stanowiskach.

Pozostało jeszcze 97% artykułu

Dostęp na ROK tylko za 79zł z Płatnościami powtarzalnymi BLIK

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Plus Minus
Chińskie marzenie
Plus Minus
Jarosław Flis: Byłoby dobrze, żeby błędy wyborcze nie napędzały paranoi
Plus Minus
„Aniela” na Netlfiksie. Libki kontra dziewczyny z Pragi
Plus Minus
„Jak wytresować smoka” to wierna kopia animacji sprzed 15 lat
Materiał Promocyjny
Firmy, które zmieniły polską branżę budowlaną. 35 lat VELUX Polska
gra
„Byczy Baron” to nowa, bycza wersja bardzo dobrej gry – „6. bierze!”