Reklama
Rozwiń
Reklama

Zbigniew Siemiątkowski: za pomocą agentury próbowano zdezintegrować partie

Zawsze gdy pojawia się nowy szef, znajdą się tacy, którzy chętnie doniosą na poprzedników. Do mnie donosili, a gdy odszedłem z funkcji koordynatora służb, to na mnie też donosili do mojego następcy - mówi Zbigniew Siemiątkowski, były minister koordynator służb specjalnych w rządach SLD.

Publikacja: 29.05.2020 18:00

„Jeżeli Antoni Macierewicz szukał dowodów przeciwko WSI i nic nie znalazł, co jasno wynika z jego ra

„Jeżeli Antoni Macierewicz szukał dowodów przeciwko WSI i nic nie znalazł, co jasno wynika z jego raportu o likwidacji tych służb, to albo niczego nie było, albo było coś na rzeczy, lecz tak finezyjnie przeprowadzone, że dowody nigdy się nie znajdą”. Sejm, 2005 r. Zbigniew Siemiątkowski rozmawia z Antonim Macierewiczem

Foto: Reporter

Wykłada pan na Uniwersytecie Warszawskim przedmiot „Wywiad a władza dla studentów bezpieczeństwa". Co pan im mówi o służbach?

Zwykle mówię, że od lat nie miałem do czynienia ze służbami, nie wiem zatem, jak teraz jest w tym środowisku, będę więc mówił jak powinno być – służby powinny trzymać się jak najdalej od działań politycznych, mają służyć państwu a nie władzy. Politycy muszą się nauczyć wykorzystywać je w interesie państwa, a oficerowie mają się trzymać jak najdalej od nich.

Pozostało jeszcze 97% artykułu

Promocja Świąteczna!

Wybierz roczną subskrypcję RP.PL i ciesz się dostępem do The New York Times!

Pierwszy rok 179 zł, potem 390 zł pobierane automatycznie co roku.

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do: News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL — rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Plus Minus
„Stara-Nowa Pastorałka”: Chrześcijanie mieli poczucie humoru
Plus Minus
„A.I.L.A.”: Strach na miarę człowieka
Plus Minus
„Nowoczesne związki”: To skomplikowane
Plus Minus
„Olbrzymka z wyspy”: Piłat wieczny tułacz
Plus Minus
Gość „Plusa Minusa” poleca. Michał Zadara: Prawdziwa historia
Materiał Promocyjny
W kierunku zrównoważonej przyszłości – konkretne działania
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama