Reklama

Gra w monopol

Aby dostać grant, trzeba rozeznać się w tematach preferowanych przez UE. Nie warto próbować z tradycyjnymi zagadnieniami czy technikami. Dobrze widziane jest zaangażowanie w wykluczonych, gender, postkolonializm.

Aktualizacja: 05.06.2015 23:28 Publikacja: 05.06.2015 02:00

Cezary Bodzianowski jak większość współczesnych performerów nie ma problemów z ego. Ani z uznaniem z

Cezary Bodzianowski jak większość współczesnych performerów nie ma problemów z ego. Ani z uznaniem ze strony krytyków, czego wyrazem Paszport „Polityki” z roku 2004

Foto: Forum/Michał Tuliński

Z czego żyją artyści, którzy tworzą gigantyczne i nietrwałe instalacje? – pyta Tomasz Raczek z rozbrajającym uśmiechem dziecka. Jest z innej branży i po prostu nie rozumie tego fenomenu. – Ze stypendiów – brawurowo strzela K., jedna z kuratorek CSW Zamek Ujazdowski, siedząca vis-a-vis redaktora prowadzącego „Szczerotok" (audycje w Radiu TOK FM). – Ale podanie o grant trzeba umieć napisać, a nie każdy artysta potrafi....

Program jest na żywo, z telefonami słuchaczy, często nie na temat. W studio jest jeszcze B., przez prawie całą godzinę zachowująca wstrzemięźliwe milczenie. No i ja, sprawczyni tego spotkania na antenie. Przyczyną – mój tekst opublikowany w styczniu br. na łamach „Plusa Minusa" pt. „Mafia bardzo kulturalna".

Publikacja wywołała wstrząsowe reakcje. Stała się najszerzej ostatnio omawianym, dyskutowanym, opluwanym i chwalonym tekstem o sztuce.

Ale... odpowiedzią w mediach była cisza. Jeśli nie liczyć audycji Tomasza Raczka – nikt nie próbował podjąć tematu. Sprawę zamieciono pod dywan.

Pozostało jeszcze 96% artykułu

RP.PL i The New York Times

Kup roczną subskrypcję RP.PL i ciesz się dostępem do The New York Times!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do: News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL — rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Plus Minus
„Brat”: Bez znieczulenia
Plus Minus
„Twoja stara w stringach”: Niegrzeczne karteczki
Plus Minus
„Sygnaliści”: Nieoczekiwana zmiana zdania
Plus Minus
„Ta dziewczyna”: Kwestia perspektywy
Plus Minus
Gość „Plusa Minusa” poleca. Hanna Greń: Fascynujące eksperymenty
Materiał Promocyjny
Lojalność, która naprawdę się opłaca. Skorzystaj z Circle K extra
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama