Reklama

Koszmarny spadek po pandemii. Dzisiaj widać, w czym najbardziej nam zaszkodziła

Widzieliśmy, jak w pandemii umierają nasi dziadkowie, rodzice, ale wciąż jedyną obietnicą, która wydawała nam się prawdziwa, była obietnica konsumpcjonizmu. Przeraziło nas, że ten świat może nam zostać odebrany, ale konsumpcjonizm okazał się dużo silniejszy, niż przewidywaliśmy.
Koszmarny spadek po pandemii. Dzisiaj widać, w czym najbardziej nam zaszkodziła

Foto: Konrad Siuda/Weronika Porębska

Michał Szułdrzyński: Na początku kwietnia 2020 r., na pustym parkingu budynku na warszawskiej Woli, spotkaliśmy się w tym gronie, by zastanowić się, jak świat zmieni się po pandemii, która właśnie wtedy się zaczynała. Czy zmienił się na lepsze, na gorsze, a może w ogóle się nie zmienił, a tylko myśmy się zmienili? Sześć lat później spotykamy się w redakcji „Rzeczypospolitej”, bez maseczek, nie zachowując dystansu społecznego. Macie wrażenie, że się w czymś tragicznie pomyliliście albo uznaliście, że zdarzy się coś, co później nie miało miejsca?

Pozostało jeszcze 98% artykułu

Ostatnia szansa na dostęp do NYT!

Skorzystaj z ostatnich kodów dostępu do The New York Times w ramach dowolnej rocznej subskrypcji "Rzeczpospolitej".

Oprócz rzetelnego i obiektywnego źródła najważniejszych informacji z Polski zyskujesz roczny dostęp do The New York Times w tym do: News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

Reklama
Reklama
Promowane treści
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama