Twoje źródło rzetelnych informacji w czasie wyborów.
Relacje na żywo, analizy, cotygodniowe sondaże oraz komentarze.
Dostęp do serwisu rp.pl, w tym artykuły z Rzeczpospolitej i Plus Minus.
Możesz zrezygnować w każdej chwili.
Aktualizacja: 26.09.2023 04:48 Publikacja: 21.04.2023 17:00
Foto: mat.pras.
Londyn, dzielnica Peckham, czyli pokryty graffiti multikulturowy tygiel. To tu – w dość niezręcznych okolicznościach, bo w toalecie w galerii sztuki, poznają się Yas (Vivian Oparah) i Dom (David Jonsson), bohaterowie hitu festiwalu Sundance. Ona chce zostać kostiumografką, on jest księgowym i nic innego mu się nie marzy. Oboje są po rozstaniach. Dziarska Yas zerwała z chłopakiem, drętwego nieco Doma rzuciła dziewczyna. Ona pogodziła się z byciem singielką, on wciąż cierpi, zwłaszcza że partnerka zdradziła go z kumplem. Yas ratuje Domę podczas upokarzającego spotkania z byłą, w związku z czym młodzian postanawia się odwdzięczyć. Tak oto spędzają ze sobą kolejne godziny, szwendając się po brytyjskiej stolicy.
Twoje źródło rzetelnych informacji w czasie wyborów.
Relacje na żywo, analizy, cotygodniowe sondaże oraz komentarze.
Dostęp do serwisu rp.pl, w tym artykuły z Rzeczpospolitej i Plus Minus.
Możesz zrezygnować w każdej chwili.
Rian Johnson, twórca cyklu „Na noże” i nowego serialu „Poker Face”, wyrasta na najbardziej rozchwytywanego filmowca w streamingach.
Wspieranie zrównoważonej mobilności miejskiej to element transformacji w kierunku gospodarki zeroemisyjnej.
Europa aż po azerskie Baku? Atrakcyjna cywilizacyjnie i silna geopolitycznie? Promując projekt Europejskiej Wspólnoty Politycznej, Emmanuel Macron może odnieść sukces, o jakim nie śniło się François Mitterrandowi. Musi jednak uwzględnić interesy naszego regionu.
Wspieranie Kijowa jest w naszym najlepiej pojętym interesie, a budowanie i wzmacnianie emocji antyukraińskich to zbrodnia przeciwko naszej racji stanu.
„Watcher” to dzieło, jak sam tytuł wskazuje, o obserwacji. Powinno się spodobać widzom lubiącym kino gatunkowe oraz filmoznawcom szukającym w obrazach drugiego i trzeciego dna.
Do korzyści, które niesie ze sobą 5G, partnerzy współpracujący przy śląskiej sieci zaliczają oszczędność pieniędzy i czasu, ponieważ można wyeliminować infrastrukturę kablową
Domagając się wpisania na listę oficjalnych języków Unii Europejskiej katalońskiego, galicyjskiego i baskijskiego, premier Hiszpanii wywołał burzę. W całej Europie mowy regionalne są potencjalnym elementem wywrotowym.
Czy gdyby Chrystus pojawił się dziś w Watykanie, w samym środku ula zapracowanych reformatorów i udoskonalaczy, nie usłyszałby od nich tego samego, co od Wielkiego Inkwizytora: Co ty tu robisz? Czemu przychodzisz nam przeszkadzać?
W Berlinie dojrzewa atmosfera do zmiany polityki azylowej. Radykalnych decyzji nie należy spodziewać się szybko.
Zdecydowanie największa grupa badanych winą za aferę wizową obarcza obóz rządzący, reszta nie wie, co o tym myśleć, albo nie słyszała o sprawie.
Na granicy Polski z Niemcami mogą znów pojawić się punkty kontrolne. Berlin skarży się na rosnącą presję migracyjną.
Zmarł David McCallum, urodzony w Szkocji aktor telewizyjny i filmowy, który zyskał popularność dzięki roli w serialu "The Man from U.N.C.L.E." czy filmie "Wielka ucieczka". W ostatnich latach wystąpił w ponad 400 odcinkach serialu "Agenci NCIS".
Gdzie najlepiej wybrać się na wyjazd w Europie, aby dobrze i smacznie zjeść, ale nie wydać przy tym majątku? Na czele zestawienia znalazł się Budapeszt, ale tuż za nim, bo na miejscu drugim, jest także Warszawa.
"Zielona granica", film w reżyserii Agnieszki Holland, w pierwszy weekend od premiery odnotował najlepszy pod względem liczby widzów wynik polskiego filmu w tym roku - wynika z danych dystrybutora.
48. Festiwal Filmowy w Gdyni dobiegł końca. Wszystkich laureatów ubiegających się o statuetki ogłoszono wieczorem 23 września. O emocjach towarzyszących wydarzeniu oraz "kobiece wątki" w wydarzeniu zapytaliśmy Adriannę Pierścionek-Podogrodzką, Dyrektor Biura Stowarzyszenia Filmowców Polskich.
W bardzo niespokojnym czasie, jaki przetacza się nad światem, Polskę będzie reprezentować animowana ekranizacja „Chłopów” Reymonta
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Wołodymyr Zełenski mówił o historycznym znaczeniu porozumienia z USA ws. wspólnej produkcji broni przez Stany Zjednoczone i Ukrainę.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Przedstawiciel Białego Domu wyraził nadzieję, że dostarczenie Ukraińcom czołgów abrams wzmocni potencjał ofensywny ukraińskiej armii.
Aktualizacja „Cyberpunka” mocno zwiększyła zainteresowanie grą, a debiutujący 26 września dodatek „Widmo wolności” zbiera świetne opinie. Trwają też prace nad nową wiedźmińską sagą.
Co drugi Polak kupuje online częściej niż rok temu. To najpopularniejsza strategia zakupowa na trudne czasy i to już drugi rok z rzędu. Oszczędzać chcą wszyscy, nawet ci z najwyższymi dochodami, więc rynek musi na to mocno odpowiedzieć.
„Zabójca szwoleżerów i inne opowiadania” Bogusława Chraboty nie pozostawiają wątpliwości, że literackim uniwersytetem dla autora była lektura Gustawa Herlinga- -Grudzińskiego.
Posłowie PiS z rekordem projektów ustaw i dyscypliną głosowań. Liderem interpelacji – opozycja. Statystyki Sejmu wiele mówią o tej kadencji.
Kluby PKO BP Ekstraklasy zarabiały na transferach młodych Polaków, a Raków Częstochowa oraz Legia Warszawa pokazały, że zyski warto także inwestować.
W projekt Zeitenwende, rozumiany jako modernizacja RFN i wzmocnienie jej potęgi gospodarczo-politycznej, mogą zostać wpisane odbudowa Ukrainy i nawiązanie z nią strategicznego partnerstwa. Zyskałby na tym nie tylko Kijów, ale też i Berlin, który wobec ogromu przedsięwzięcia zdobędzie potężny impuls rozwojowy.
W Berlinie dojrzewa atmosfera do zmiany polityki azylowej. Radykalnych decyzji nie należy spodziewać się szybko.
W związku z falą nielegalnych imigrantów Mateusz Morawiecki zapowiedział kontrole na polsko-słowackiej granicy. Podobny krok rozważa Berlin wobec Polski i Czech.
„Obraz Złotego Wieku” to największa wystawa w historii Wawelu, na którą sprowadzono ponad 400 zabytków z muzeów i bibliotek na świecie.
Nowa norma emisji spalin Euro 7 będzie prawie taka sama jak Euro 6 sprzed dziesięciu lat. Komisja Europejska poniosła w poniedziałek w Radzie UE spektakularną porażkę w walce o „zielony ład”.
To ukraiński pocisk obrony powietrznej wybuchł w Przewodowie i zabił dwie osoby – jest opinia polskich biegłych w śledztwie prokuratury.
To my będziemy „czarnym koniem” tych wyborów – przekonują samorządowcy chcący wejść do parlamentu.
Dopóki Polska nie spełni wszystkich warunków dopuszczających, Komisja Europejska nie będzie płaciła faktur za projekty finansowane z polityki spójności na lata 2021–2027 – mówi Elisa Ferreira, unijna komisarz ds. spójności i reform.
Jedna z największych platform dostaw posiłków chce zmian przepisów dotyczących tzw. gig-workerów – dowiedziała się „Rzeczpospolita”. Spółka staje po stronie forsowanych przez UE rozwiązań, przeciw którym protestuje reszta branży.
Rząd PiS pozyskał więcej pieniędzy z UE niż rząd PO–PSL. Jednak w relacji do PKB unijne wsparcie ma coraz mniejsze znaczenie. Tym trudniej zrozumieć niechęć PiS do sięgnięcia po Fundusz Odbudowy.
Produkcja energii z OZE systematycznie rośnie wraz z mocą instalacji. Dają one czystą energię, ale z drugiej strony wiąże się to z niestabilnością systemu.
Pogarsza się sytuacja w branży budowlanej, gdzie co trzeci kontrakt zaczyna przynosić straty. Przed wyborami rząd obiecuje pieniądze na zwiększenie oczekiwanej od miesięcy waloryzacji.
Zdecydowanie największa grupa badanych winą za aferę wizową obarcza obóz rządzący, reszta nie wie, co o tym myśleć, albo nie słyszała o sprawie.
Już przegraliśmy, nastąpiło to 24 lutego 2022 roku – mówi Aleksiej Wieniediktow, przebywający w Rosji redaktor zlikwidowanego przez władze radia Echo Moskwy, uznawany przez rządzących za „agenta zagranicznego”.
Brak stabilności i jakość tworzonego w Polsce prawa to straszliwa bolączka – mówi Jacek Chwedoruk, partner w Rothschild & Co.
Tak jak nieudolność rządu Prawa i Sprawiedliwości przyczyniła się do zaostrzenia relacji z Ukrainą, tak teraz ma szanse pogorszyć i tak już złe relacje z Niemcami.
DM BOŚ oraz BM mBanku grają we własnej lidze, jeśli chodzi o kwestię prowizji minimalnej na rynkach zagranicznych. Jakie plany ma konkurencja?
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas