4 zł tygodniowo przez rok !
Promocja dotyczy rocznej subskrypcji pakietu RP.PL z The New York Times.
Autentyczne dziennikarstwo na cały rok.
Kliknij i poznaj szczegóły oferty
Rafał Chwedoruk – politolog, doktor habilitowany nauk humanistycznych, profesor nadzwyczajny Uniwersytetu Warszawskiego, komentator polityczny. Jego zainteresowania naukowe obejmują historię myśli politycznej i ruchów społecznych oraz historię myśli socjalistycznej w Polsce i Europie. Pracuje w Instytucie Nauk Politycznych Wydziału Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych UW.
Plus Minus: Jaki wygląda scena polityczna na dziewięć miesięcy przed wyborami? Czy błędy, które ostatnio popełniają na wyścigi opozycja i obóz rządzący, wpłyną na wynik głosowania?
Tych błędów było bez liku, choć w naukach społecznych i humanistycznych trudno przesądzić ostatecznie, czy jakieś działanie było błędem czy nie, bo nie mamy szansy na powtórzenie eksperymentu, by to sprawdzić. Pewne jest, że PiS przestało być faworytem wyborów. Nie tylko z powodu błędnych decyzji podjętych w tej kadencji, ale przede wszystkim dlatego, że przestały działać dwa obiektywne czynniki, które pozwalały tej partii stabilizować swoją władzę, a nawet docierać do wyborców, do których innym było trudno dotrzeć. Pierwszy czynnik to jest stabilność ekonomiczna, a drugi – zmiana administracji w USA, która spowodowała osłabienie prawicy w przestrzeni międzynarodowej.
Promocja dotyczy rocznej subskrypcji pakietu RP.PL z The New York Times.
Autentyczne dziennikarstwo na cały rok.
Kliknij i poznaj szczegóły oferty
W podcaście „Posłuchaj Plus Minus” Marcin Łuniewski rozwiewa mity o nieuniknionym rozpadzie Rosji i analizuje ró...
Krystyna Czerni pokazuje, że nawet o wyczerpująco opisanej twórczości można powiedzieć coś nowego, innego, śwież...
„Aces of Thunder” to okazja, by siąść za sterami klasycznych myśliwców.
Największa siła tej opowieści to fatalizm bez taniej sensacji.