Ten artykuł przeczytasz z aktywną subskrypcją rp.pl
Na bieżąco o tym, co ważne w kraju i na świecie. Rzetelne informacje, różne perspektywy, komentarze i opinie. Artykuły z Rzeczpospolitej i wydania magazynowego Plus Minus.
Aktualizacja: 12.09.2024 04:51 Publikacja: 20.01.2023 17:00
Foto: mat.pras.
Ta planszówka zaprasza jednego lub dwóch graczy do pogrążonego w chaosie Nowego Jorku, gdzie potężne gangi walczą o władzę nad miastem. Uczestnicy wcielają się w gangsterów próbujących przejąć kontrolę nad dzielnicami. W tym celu wysyłają w teren swoich ludzi, ale też przemytników, zamachowców czy skorumpowanych policjantów. Dzięki nim przesuwają znaczniki przewagi. Pola, na które „wykłada się” swoich ludzi, pozwalają na dodatkowe akcje, chociażby przetrzebienie sił przeciwnika.
Na bieżąco o tym, co ważne w kraju i na świecie. Rzetelne informacje, różne perspektywy, komentarze i opinie. Artykuły z Rzeczpospolitej i wydania magazynowego Plus Minus.
Niemcy chcieli mieć w Generalnej Guberni zarówno wysokie plony, jak i polskich pracowników na robotach w Rzeszy, co było sprzecznością nie do rozwiązania.
Kijowskie elity uparły się, żeby nas do siebie zniechęcić, lecz to nie powód, aby działać pod dyktando rzekomych realistów przedstawiających nam apokaliptyczne zagrożenia związane z ukraińskim narodem.
W czasach, gdy filmy o superbohaterach szorują po dnie box office, popularność „The Boys” z każdym sezonem rośnie. W czym tkwi tajemnica sukcesu tej produkcji?
W takie nieudane zdania, chybione porównania, pęknięte i nieszczere fabuły chce się wierzyć. W takie resztki śmiałków, takie stosy trupów. Bo one są dowodem może mocniejszym niż jakikolwiek inny na to, że coś jednak jest po drugiej stronie.
Popularna niegdyś powieść „Shantaram” inspiruje po latach, aby przyjrzeć się bliżej stolicy Indii.
Apologeci dawnego pierwszego sekretarza radzieckiej partii i szefa KGB widzą w nim – i zgoła słusznie! – patrona „specjalnej operacji wojskowej” przeciw Ukraińcom. Zapominają dodać, że miał wydatny udział w pierwszej takiej w dziejach powojennego ZSRR krwawej operacji wojennej – w Budapeszcie.
Mimo strefy buforowej i zapory na granicy z Białorusią Polska przyjęła w tym roku rekordową liczbę wniosków o azyl. A będzie ich jeszcze więcej.
Dorota Ignatjew, nowa dyrektorka naczelna Narodowego Starego Teatru, i Jakub Skrzywanek, nowy dyrektor artystyczny, przedstawili plany na sezon 2024/2025. Podpisano umowę o współpracy z Instytutem Adama Mickiewicza dotyczącą wymiany artystycznej w Europie.
Pogodnymi piosenkami Natasza Zylska zakrywała swoje traumatyczne doświadczenia – mówi Anna Sroka-Hryń, która wcieli się w piosenkarkę w spektaklu „Bajo bongo”. Premiera 14 września w Teatrze Roma.
To była szczególnie dramatyczna konfrontacja polityczna, pokazująca prawdziwe oblicze Donalda Trumpa i Kamali Harris. Obydwoje pokazali temperament, dobre przygotowanie merytoryczne i zdolności do szybkiej riposty.
Wytyczne ministerstwa trzeba traktować jak dodatkowe drogowskazy, którędy da się legalnie dostać do lekarza przerywającego ciążę.
Podczas tegorocznego Campusu Polska Przyszłości premier Tusk przyznał, że do uchwalenia liberalizacji ustawy antyaborcyjnej „nie ma w tym Sejmie większości”, a referendum robić nie będzie, bo większość aktywistek jest przeciw takiemu głosowaniu. Klimat jednak – jak to w Polsce – może się zmienić.
Nie ma dziś w Niemczech ważniejszego tematu niż imigracja. Świadczą o tym badania opinii publicznej, jak i ożywiona debata polityczna.
Dzisiaj przed Kamalą Harris stoi najtrudniejsze zadanie w jej politycznej karierze. Musi pokazać Amerykanom oblicze przywódcy i udowodnić, że zasługuje na ich zaufanie. A to zadanie karkołomne w starciu z nieobliczalnym Donaldem Trumpem.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. W Charkowie dzieci w wieku przedszkolnym rozpoczynają zajęcia w placówkach organizowanych w metrze.
Rząd proponuje, aby do stażu pracy zaliczały się okresy korzystania przez przedsiębiorcę z ulgi na start.
Mimo strefy buforowej i zapory na granicy z Białorusią Polska przyjęła w tym roku rekordową liczbę wniosków o azyl. A będzie ich jeszcze więcej.
Ceny masła są bliskie rekordów, napędzane produkcją... serów. Coraz mniejsza liczba kur niosek sprawia, że niebawem wzrośnie konkurencja cenowa na rynku jaj. A słabe zbiory zboża w Europie oznaczają wzrost cen pszenicy i w efekcie – mąki i chleba.
Wbrew temu, czego można byłoby się spodziewać po naczelnym technokracie Unii Europejskiej, raport o konkurencyjności unijnej gospodarki przygotowany przez Maria Draghiego nie jest tylko i wyłącznie ćwiczeniem z makroekonomii. Warto uważnie przeanalizować ten dokument – pisze były minister ds. europejskich.
Inwestorzy uznali, że spadły szanse na cięcie przez Fed stóp procentowych o 50 pkt bazowych. W ich oczach wzrosło prawdopodobieństwo wygranej Kamali Harris.
Unia Europejska w dużym stopniu uniezależniła się od rosyjskiej energii. Konkurencyjność gospodarki i klimat wymagają jednak szybszego wdrażania odnawialnych źródeł energii.
Premier Donald Tusk zapowiedział ustanowienie „demokracji walczącej”. Po raz pierwszy pojęcie to („streitbare Demokratie”) zagościło w naszej przestrzeni publicznej w debacie polityczno-prawnej już dziesięć lat temu. W jakim kontekście – zaraz wyjaśnię, bo kontekst ważny.
Na stacjach benzyna Pb95 i diesel kosztują już średnio nieco ponad 6,1 zł. Dalsze zniżki są możliwe, chociaż analitycy w ocenach ich skali nie są jednomyślni. Dużo zależeć będzie od rozwoju sytuacji na świecie, a ta jest trudna do przewidzenia.
Dorota Ignatjew, nowa dyrektorka naczelna Narodowego Starego Teatru, i Jakub Skrzywanek, nowy dyrektor artystyczny, przedstawili plany na sezon 2024/2025. Podpisano umowę o współpracy z Instytutem Adama Mickiewicza dotyczącą wymiany artystycznej w Europie.
Jeśli przez długie lata prowadziło się niewłaściwą politykę gospodarczą, to kiedyś przychodzą tego konsekwencje.
Waszyngton bliski jest zdjęcia wszelkich ograniczeń na użycie swojej broni przeciw rosyjskiemu terytorium.
Pogodnymi piosenkami Natasza Zylska zakrywała swoje traumatyczne doświadczenia – mówi Anna Sroka-Hryń, która wcieli się w piosenkarkę w spektaklu „Bajo bongo”. Premiera 14 września w Teatrze Roma.
Raport Draghiego można określić jako zaskakująco „polski” pod względem podejścia do wyzwań związanych z polityką klimatyczną oraz oceny, że „stara UE” została w tyle, jeśli chodzi o innowacyjność przez własne błędy i zaniechania.
Inwestorom nie spodobała się strata netto z I półrocza. Operacyjnie wsparciem była sprzedaż instalacji OZE. Zarząd twierdzi, że rynek powoli wychodzi z dołka.
Uzasadnienie uchwały Izby Cywilnej uzyskało aprobatę wszystkich sędziów orzekających – mówi prof. Joanna Misztal-Konecka, prezes Izby Cywilnej SN.
Rząd chce zobowiązać myśliwych do cyklicznych badań lekarskich oraz psychologicznych. Ci uważają, że byłby to niezasadny obowiązek i obawiają się kolejnych zmian, które ograniczyłyby polowania i zniechęcały do nich.
Atrakcyjność inwestycyjną Polski dla zagranicznych inwestorów podtrzymuje słabość naszych konkurentów w Europie Środkowo-Wschodniej.
W przyszłym tygodniu polski rząd ma wysłać do Komisji Europejskiej oficjalną notyfikację dotyczącą pomocy publicznej dla budowy fabryki Intela pod Wrocławiem.
Kłopoty finansowe, zamieszanie wokół wyboru kandydata i niedawna szarpanina na miesięcznicy – początek września nie jest dla PiS udany. Swoistym restartem ma być sobotnia demonstracja, a także planowany na koniec września kongres.
Kancelaria Donalda Tuska krytykuje wykorzystanie dotacji przyznanej Fundacji Wprost za czasów Mateusza Morawieckiego – dowiedziała się „Rzeczpospolita”. Cztery miliony złotych poszły na portal mający zawierać wyjątkowo skąpe i drogie treści.
W demokracji pójście na skróty może być chwilowo skuteczne, ale nietrwałe. Donald Tusk nie powinien ulegać pokusom. Bo czy PiS za jakiś czas podobnymi metodami, mając za sobą uzasadnienie precedensu, nie będzie chciał przywracać praworządności na swoją modłę?
Czy Polska, jak przystało na kraj rozwinięty, staje się coraz ważniejszym punktem na europejskiej mapie usług finansowych? Wskazywałyby na to statystyki, ale zdaniem ekspertów to raczej przejściowe zjawisko.
Jest siedem celów, którymi w najbliższych miesiącach musi zająć się nasza organizacja - zapowiedział podczas IX Forum Hotelarzy IGHP prezes Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego Ireneusz Węgłowski.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas