Czytaj za 9 zł miesięcznie!
Aktualizacja: 15.12.2024 16:43 Publikacja: 06.01.2023 08:10
Adrian Meronk był w golfie jedynym reprezentantem Polski na olimpijskim polu w Tokio
Foto: Kazuhiro NOGI/AFP
Bilans na początek 2023 roku, pięć miesięcy przed trzydziestką, po ponad sześciu latach profesjonalnego uprawiania golfa, Meronk ma następujący: dwa zwycięstwa w lidze DP World Tour, jedno w Challenge Tour, 48. miejsce w rankingu światowym (OWGR – Official World Golf Ranking), drugie miejsce w bieżącym rankingu DP World Tour, 77 turniejów za sobą, wśród nich dwa wielkoszlemowe: US Open i brytyjski The Open. Także start olimpijski w Tokio. W zarobkach nieźle: prawie 3,3 mln euro (brutto) zdobyte jako premie na polach, do tego mieszkanie w Dubaju, walijski trener, szkocki caddie (to ten, co nosi kije), irlandzka menedżerka, angielski psycholog i polska trenerka przygotowania motorycznego.
Gdy wokół hulają polityczne emocje związane z pierwszą rocznicą powołania rządu, z głośników w supermarketach sączą się już bożonarodzeniowe przeboje, a my w popłochu robimy ostatnie zakupy, warto pozwolić sobie na moment adwentowego zatrzymania. A nie ma lepszej drogi, by to zrobić, niż dobra lektura.
„Ilustrownik. Przewodnik po sztuce malarskiej” Grażyny Bastek jest publikacją unikatową. Daje wiedzę i poczucie, że warto ją zgłębiać.
Dzięki „The Great Circle” słynny archeolog dostał nowe życie.
W debiucie reżyserskim Malcolma Washingtona, syna aktora Denzela, stare pianino jest jak kapsuła czasu.
Bank wspiera rozwój pasji, dlatego miał już w swojej ofercie konto gamingowe, atrakcyjne wizerunki kart płatniczych oraz skórek w aplikacji nawiązujących do gier. Teraz, chcąc dotrzeć do młodych, stworzył w ramach trybu kreatywnego swoją mapę symulacyjną w Fortnite, łącząc innowacyjną rozgrywkę z edukacją finansową i udostępniając graczom możliwość stworzenia w wirtualnym świecie własnego banku.
Jeszcze zima się dobrze nie zaczęła, a w Szczecinie już druga „Odwilż”.
Ceniony przedsiębiorca Arkadiusz Muś, organizując turniej Rosa Challenge Tour, spełnił tęsknoty polskich miłośników szkockiej gry i ożywił nadzieje, że znajdzie się sposób, by do uroków wbijania piłek do dołków wreszcie dało się przekonać więcej rodaków.
Trudno usprawiedliwiać uczucie do sportu, bo wytłumaczyć je równie trudno, jak mazurki Chopina lub obraz Kandinsky’ego. Czujesz, o co chodzi albo nie. Gra ci w duszy albo nie gra. Ja pokochałem golf, ale nie wiem, czy kogokolwiek przekonam. Po prostu piszę, jak było.
Polak rozpoczął karierę w finansowanej przez saudyjski fundusz inwestycyjny lidze LIV Golf. Ten ruch da mu miliony dolarów, ale raczej nie da miejsca w historii dyscypliny.
Najlepiej zarabiającym sportowcem świata będzie Jon Rahm, czyli golfista, który za przejście do LIV Golf może dostać nawet 600 mln dol. To rekord i miara tego, jak Arabia Saudyjska szacuje siłę swych pieniędzy.
Tiger Woods wrócił na pole golfowe. Nie w roli komentatora lub pomocnika syna, ale jako pełnoprawny uczestnik turnieju zawodowego Hero World Challenge na Bahamach. Mimo pewnych słabości pokazał, że chęć rywalizacji wciąż go napędza
Netflix po raz pierwszy pokazuje na żywo wydarzenie sportowe. Powszechne transmisje strumieniowe to nie przyszłość, lecz nowa rzeczywistość.
TGL, czyli nowa liga golfowa organizowana przez Tigera Woodsa oraz Rory’ego McIlroya, wchodzi w styczniu na rynek wydarzeń sportowych. Pokaże stary sport po nowemu i ma być śmiałą odpowiedzią technologii na wyzwania czasów.
Adrian Meronk już nie przeżywa braku powołania do drużyny Europy na Ryder Cup. Turniej Estrella Damm N.A. Andalucía Masters zaczął od 55. miejsca po pierwszej rundzie, skończył w niedzielę na trzecim zwycięstwie w sezonie.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas