Tylko 99 zł za rok czytania.
Co zyskasz kupując subskrypcję? - możliwość zakupu tysięcy ebooków i audiobooków w super cenach (-40% i więcej!)
- dostęp do treści RP.PL oraz magazynu PLUS MINUS.
Aktualizacja: 03.02.2022 18:28 Publikacja: 04.02.2022 17:00
W Koalicji Polskiej zawiązanej przez PSL, pod przewodnictwem Władysława Kosiniaka-Kamysza (z prawej), znaleźli się nieliczni konserwatyści, z Markiem Biernackim (w środku) na czele i mała partia Europejskich Demokratów. Przyjęcie partii Pawła Kukiza (z lewej) było wyjściem awaryjnym, aby zapewnić przekroczenie progu wyborczego. Ten cel został osiągnięty, ale współpraca PSL z Kukizem okazała się niemożliwa w dłuższej perspektywie. Na zdjęciu: konferencja liderów w Gdańsku, 20 września 2019 r.
Foto: Reporter, Karolina Misztal
Co pewien czas na polskiej scenie politycznej pojawia się ugrupowanie, które deklaruje wydanie walki systemowi politycznemu III Rzeczypospolitej, formułując najcięższe oskarżenia przeciwko siłom politycznym sprawującym władzę, ale także przeciwko głównym partiom opozycji. Pierwszą taką siłą była Samoobrona Andrzeja Leppera. Powstała w 1992 roku, do Sejmu weszła dopiero w 2001 roku, a po zwycięstwie wyborczym PiS w 2005 roku przez pewien czas – wraz z Ligą Polskich Rodzin – była koalicjantem partii Jarosława Kaczyńskiego, co skończyło się polityczną katastrofą z walnym udziałem służb specjalnych. Partia Leppera wyrażała lewicowy, plebejski populizm. Przestała być znaczącą siłą polityczną po wyborach parlamentarnych w 2007 roku.
Lider antyrządowego obozu Péter Magyar odnosi polityczne sukcesy, o jakich węgierska opozycja przez lata mogła t...
Magdalena Biejat: „To są skandaliczne słowa i one nie powinny mieć nigdy miejsca w debacie publicznej, bo nie ma...
Przedwyborcza debata „Super Expressu” była najciekawszym akcentem tej kampanii. Trzymała w napięciu, ujawniała r...
Być może największym błędem kampanii wyborczej Rafała Trzaskowskiego było opublikowanie przez kandydata książki...
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Pora przestać wierzyć w mrzonki o rynku, który ureguluje się sam. Pisarze są na początku łańcucha pokarmowego, p...
My jesteśmy gotowi na wszystkie scenariusze. Wprowadziliśmy wiele nowych modeli samochodów osobowych, w tym SUV-y, crossovery i auta sportowe. Mamy też pojazdy użytkowe dla wszystkich rodzajów działalności – mówi Attila Szabó, prezes i dyrektor zarządzający Ford Polska.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas