Aleksander Hall

Aleksander Hall: Nie chodzi tylko o Gowina

W szeregach obecnej opozycji jest wielu polityków, którzy w przeszłości robili kariery w Prawie i Sprawiedliwości. Czy mają teraz przechodzić swoistą weryfikację? – pyta publicysta i historyk.

Aleksander Hall: Piękna karta Tomka Wołka

W wolnej Polsce Tomasz Wołek był ważną postacią medialną: redaktorem ważnych dzienników, politycznym komentatorem telewizyjnym i radiowym.

Aleksander Hall: Jaka jest alternatywa dla PiS

Czas na konsolidację sił centrum i centroprawicy, które pragną przywrócenia rządów konstytucyjnych i praworządności, silnej pozycji Polski w Unii Europejskiej, ale nie życzą sobie rewolucji światopoglądowej – pisze historyk, polityk i publicysta.

Wiesław Chrzanowski - powściągliwy mistrz

O Wiesławie Chrzanowskim, polityku, działaczu społecznym i opozycjoniście z PRL, pisze w dziesiątą rocznicę śmierci historyk Aleksander Hall.

Hall, Izdebski, Ujazdowski, Zoll: Konstytucja pisana na nowo

Nie można godzić się na nowelizację konstytucji przy podporządkowaniu TK i KRS władzy politycznej większości.

Aleksander Hall: Obrotowe PSL? To już nieaktualne

Nasz system polityczny potrzebuje wzmocnienia pozycji PSL, który zachowując wierność tradycji ruchu ludowego, stałby się partią chrześcijańsko-demokratyczną, i ukształtowania się w ramach Koalicji Polskiej silnego ośrodka, w którym zgromadzą się konserwatyści.

Aleksander Hall: W obronie ronda Dmowskiego

Każdy z nas ma prawo do własnego osądu działań twórców naszej niepodległości, ale dojrzałe państwo musi szanować różne tradycje i szukać patriotycznej syntezy – pisze historyk.

Aleksander Hall: W obronie ojca Macieja

Dzieło życia człowieka trzeba oceniać w całości. Nie mam najmniejszych wątpliwości, że taki bilans wypada zdecydowanie na korzyść o. Zięby – pisze historyk, polityk i publicysta.

De Gaulle nie był sprzymierzeńcem Stalina

Francuski historyk odreagował rodzinny uraz – przekonuje biograf Charles'a de Gaulle'a w polemice z Henri-Christianem Giraudem.

Hall: Kompromisu aborcyjnego warto bronić. PO popełnia błąd

Warto bronić kompromisu aborcyjnego. Popiera go wielu, jak nie większość, Polaków.