Niemiecka niepamięć

Przyzwyczailiśmy się uważać, że politycy mają niezwykłą zdolność do kreowania rzeczywistości. A przede wszystkim, że wypowiedzi ważnych urzędników przekładają się od razu na fakty.

Aktualizacja: 18.02.2018 14:17 Publikacja: 16.02.2018 16:00

Niemiecka niepamięć

Foto: Fotorzepa, Waldemar Kompala

Zapewne dlatego w Polsce zapanował powszechny entuzjazm, gdy kanclerz Angela Merkel, a wcześniej wicekanclerz i zarazem szef niemieckiego MSZ Sigmar Gabriel, przypomniała, że to Niemcy ponoszą odpowiedzialność za II wojnę światową, że to Niemcy budowali obozy koncentracyjne, że to Niemcy wymyślili plan Zagłady i to, czy pomagali im przedstawiciele innych narodów, niczego nie zmienia.

– Ta odpowiedzialność obowiązuje nadal i każdy rząd niemiecki będzie ją na siebie brał – mówiła szefowa niemieckiego rządu.

Pozostało jeszcze 86% artykułu

Dostęp na ROK tylko za 79zł z Płatnościami powtarzalnymi BLIK

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Plus Minus
„Samotność pól bawełnianych”: Być samotnym jak John Malkovich
Plus Minus
Podcast „Posłuchaj Plus Minus”: Sztuczna inteligencja zabierze nam pracę
Plus Minus
„Fenicki układ”: Filmowe oszustwo
Plus Minus
„Kaori”: Kryminał w świecie robotów
Materiał Promocyjny
Bank Pekao nagrodzony w konkursie The Drum Awards for Marketing EMEA za działania w Fortnite
Plus Minus
„Project Warlock II”: Palec nie schodzi z cyngla