Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 10.05.2018 15:38 Publikacja: 11.05.2018 15:00
Foto: Fotorzepa, Maciej Zienkiewicz
Ledwie kilka dni temu, w poniedziałek 7 maja, w felietonie opublikowanym na łamach „Rzeczpospolitej" prof. Marek A. Cichocki pytał, czym jest Zachód jako wspólnota reguł, zasad i wartości. Odpowiedź na to pytanie jest jego zdaniem szczególnie ważna „w czasach wewnętrznych kryzysów, (...) zagrożeń pod postacią coraz większych nierówności, migracji, skonfliktowanych interesów i tożsamości". Zwłaszcza że „mówimy o demokracji, praworządności, sprawiedliwości społecznej, o wolności przez pryzmat (...) odmiennych tradycji i historycznych doświadczeń".
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Działania naszego państwa wobec Ukrainy stają się zakładnikiem polaryzacji wewnętrznej i spirali nakręcających s...
II wojna światowa wybuchnie 5 stycznia 1940 r. w wyniku sporu Niemiec z Polską o Gdańsk i dostęp Polski do morza...
„RoadCraft” podpowiada pomysł na biznes w dobie kryzysu klimatycznego.
„Jurassic World: Odrodzenie” kolejny raz przypomina, jak chciwe są korporacje.
„Jedyni ludzie, którzy mnie lubili, odeszli” – mówi bohater animacji studia Pixar. Tak, „Elio” zaczyna się od ża...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas