Bogusław Chrabota

Bogusław Chrabota

Absolwent i doktorant Wydziału Prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego. Od 1993 roku współtworzył telewizję Polsat. Długoletni komentator Tok FM i Radia PiN. Bloger. Autor książek, scenariuszy, publicysta prasowy i felietonista. Wykładowca akademicki. Członek Polskiego Towarzystwa Bluesowego.

Bogusław Chrabota: Wnioski z globalizacji i geopolityki

Trzeba się zebrać do kupy w relacjach ze światem. Choć nie mam do końca pewności, czy ta władza to potrafi. Zabrnęła za daleko w kopaniu pod sobą dołów. Otoczyła się zaklęciami o patriotyzmie i suwerenności, a co jeszcze gorsze, przekonała swoich wyborców, że jako jedyna chroni narodowy depozyt. Jest nim niepodległość, narodowa tożsamość i godność oraz dobrostan przyszłych pokoleń. Inni, polityczni konkurenci czy najszerzej rozumiana opozycja, to albo zdrajcy i sprzedawczyki, albo enigmatyczni „skrajni lewacy”.

Bogusław Chrabota: Połykanie amerykańskiej żaby

Jako obywatel jestem wdzięczny naszym rządzącym. Uczestnictwo w dialogu o demokracji może, a bardziej – powinno, mieć wpływ na jej poszanowanie nad Wisłą.

Bogusław Chrabota: Nie jesteśmy energetycznymi idiotami

Sondaż Ipsos pokazuje, że większość Polaków za podwyżki wini rząd i próby przerzucenia odpowiedzialności na Tuska, UE, Rosjan albo firmy energetyczne nie mają szans.

Ston walls: Mury i miasteczka z błędem ortograficznym w nazwie

Stojący za mną po bilety na mury Amerykanin awanturuje się, że przewodniku jest błąd ortograficzny. – „Stone” – pisze się z „e” na końcu. A tu o „e” zapomniano. Elegancka brunetka w roli kasjerki odpowiada mu z przekąsem: - To nie „stone” drogi panie, tylko "Ston”; tak się nazywa miasteczko…

Bogusław Chrabota: Ziemia nie do sklejenia, ziemia popękana

"Nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów, dopóki nie zajrzałem do internetu". To rzekomy cytat ze Stanisława Lema; rzekomy, bo są kłopoty ze znalezieniem źródła, z którego pochodziłaby ta – bez wątpienia trafna – uwaga.

Bogusław Chrabota: Zabójcza drożyzna 6.0

Na Nowogrodzkiej zaczynają chyba powoli rozumieć, że polityka rozdawnictwa pieniędzy i agresywnego fiskalizmu się nie sprawdza, więc będą musieli podjąć działania ratunkowe. Jakie?

Hajdarowicz: Urządzenia intuicyjne i hologramy to przyszłość mediów

Bardzo ważny jest prestiż tej grupy, jej znaczenie na polskim rynku mediów. Ważne, że jest rentowna, bo dzięki temu może pozyskiwać różnych akcjonariuszy – mówi Grzegorz Hajdarowicz w dziesięciolecie obecności Gremi Media w roli głównego inwestora w „Rzeczpospolitej".

Bogusław Chrabota: Ryzykowna pułapka na opozycję

Morawiecki, jak Cameron na Wyspach, uruchomił proces, który jest realnym zagrożeniem.

Redakcja "Rzeczpospolitej": Nie dla polexitu

Nie godzimy się na marginalizację Polski w wyniku działań aktualnie rządzącej większości i głośno domagamy rewizji szkodliwej dla kraju polityki.

Bogusław Chrabota: Przyszłość, która się nie wydarzyła

Może to prawidło wyjątkowo okrutne, ale wojny przyspieszają postęp, dają napęd cywilizacji. W każdej historiozofii to oczywistość; choć trudna do przyjęcia z perspektywy moralnej.