Bogusław Chrabota

Bogusław Chrabota

Absolwent i doktorant Wydziału Prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego. Od 1993 roku współtworzył telewizję Polsat. Długoletni komentator Tok FM i Radia PiN. Bloger. Autor książek, scenariuszy, publicysta prasowy i felietonista. Wykładowca akademicki. Członek Polskiego Towarzystwa Bluesowego.

Bogusław Chrabota: Święta niepomne inflacji

Pomimo galopujących cen nie taki Polak wystraszony, jakby się wydawało. Nie będzie żadnych skromnych świąt.

Bogusław Chrabota: Sejm nie pamięta o bohaterach

W Ukrainie zginęło kolejnych dwóch Polaków. Ich poświęcenie obowiązujące prawo łączy z formą państwowej zdrady. Jak długo jeszcze?

Bogusław Chrabota: Ta debata świata nie zmieni

Skąd nagła deklaracja Jarosława Kaczyńskiego o możliwej debacie z Donaldem Tuskiem, której dotąd unikał jak ognia? Co się zmieniło?

Bogusław Chrabota: Piłka nożna w kolorze krwi

Budzą sprzeciw katarski rasizm i nietolerancja. Ale nasz protest w czasie mundialu powinien odnosić się także do krwawych dyktatur, które chowają się za plecami narodowych reprezentacji.

Bogusław Chrabota: Bohaterowie walki o klimat

Projekt Zielone Orły „Rzeczpospolitej” nie pojawił się przypadkiem. Ludzie z kręgu naszego tytułu mają głęboką świadomość tego, iż walka o klimat to walka o standard życia przyszłych pokoleń Polaków. A przecież nie chodzi tylko o nasze dzieci i wnuki.

Bogusław Chrabota: Ryzykowna wizja wojny

Grzegorz W. Kołodko dowodzi, że wojna jest bez sensu; skoro tak, to dlaczego do niej doszło?

Bogusław Chrabota: Smogowa zdrada elit

Gdzie jest odpowiedzialność liderów polskiej polityki? Szefa rządu, prezydenta, którzy antysmogowy sztandar winni wywiesić nad swoimi urzędami. Dlaczego boją się tematu?

Bogusław Chrabota: Samotność Andrzeja Dudy

Rosyjscy pranksterzy obnażyli nasz Pałac Prezydencki. Pokazali, jak jest nieporadny. Jak słabo chroniony.

Poradnik przetrwania. Co zrobić, gdy wybuchnie wojna?

Z dnia na dzień jest coraz gorzej. Dorosło kolejne pokolenie wychowane w puchu. Jego żądania są realizowane natychmiast, a szczytem tragedii jest posługiwanie się starszym modelem smartfona, zbyt wolny Internet i chodzenie w butach bez firmowego napisu. Nie jesteśmy, a przede wszystkim nie chcemy zdać sobie sprawy, że pokój i komfort życia nie są nam dane raz na zawsze – mówi o swojej nowej książce „Wojna u progu” dziennikarz, pisarz, podróżnik i mistrz survivalu, Jacek Pałkiewicz.

Bogusław Chrabota: Putin i śmierć prawdy na poważnie

Przyjdą kolejni po Putinie, bardziej wyrafinowani, skuteczniejsi, inteligentniejsi, którzy wyciągną wnioski z jego pionierskich doświadczeń.