Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 22.12.2012 00:00 Publikacja: 22.12.2012 00:01
20 lat po upadku ZSRR, socjalistycznego molocha ze stolicą w Moskwie, powstał nowy ZSRR ze stolicą we Frankfurcie. W 2012 roku narodził się Związek Sterowanych Ręcznie Republik, czyli grupa krajów, w których kluczowe decyzje gospodarcze podejmują bankierzy centralni, kontrolowani przez banksterów.
W dawnym ZSRR o wszystkim decydowało biuro polityczne, a rząd był marionetką. Biuro postanawiało, jakie mają być zbiory zbóż, ile ma być wyprodukowanych traktorów, ile dzieci mają urodzić sowieckie kobiety po zejściu z tych traktorów. W nowym ZSRR jest podobnie. Rządy są marionetkami. Grekom, a ostatnio Włochom, banksterzy mówią, na kogo mają głosować w najbliższych wyborach, bo jak nie zagłosują, to Europejski Bank Centralny nie kupi ich obligacji i kraj zbankrutuje. EBC ustala wszystkie ceny na rynkach finansowych. To EBC decyduje, jakie jest oprocentowanie obligacji w różnych krajach. To EBC decyduje, czy rząd sprzeda obligacje na aukcji, czy indeksy giełdowe wzrosną czy spadną, czy kursy walut pójdą na północ czy na południe. EBC determinuje nastroje przedsiębiorców, a przez to decyduje, czy produkcja spadnie czy wzrośnie. Już wkrótce EBC ma decydować, czy dany bank może funkcjonować czy trzeba go zamknąć.
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Wydawało się, że wraz z chaotycznym wycofaniem się amerykańskich wojsk z Afganistanu w 2021 r., neokonserwatyzm...
Francja w żadnym wypadku nie ma zamiaru proponować Polsce ochrony nuklearnej w stylu Stanów Zjednoczonych - mówi...
Body horrory trzymają się mocno. Teraz w „Brzydkiej siostrze” Norweżka Emilie Blichfeldt sięgnęła po baśń o Kopc...
„Super Boss Monster” przypomina, że chciwość nie popłaca. Ale czy zawsze?
Z perspektywy psychologii zbrodnia to interakcja pomiędzy sprawcą a ofiarą. W czym ta wiedza może pomóc?
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas