Krzysztof Rybiński

Autonomiczna rewolucja

Lektury poleca prof. Krzysztof Rybiński.

O życiu ssaków, firm i miast

Gorąco polecam książkę Geoffreya Westa „Scale: The Universal Laws of Growth, Innovation, Sustainability, and the Pace of Life in Organisms, Cities, Economies, and Companies". Książka przystępnie przedstawia wyniki badań światowej klasy fizyków i statystyków w dziedzinie biologii i ekonomii. Przekroczenie granic dyscyplin naukowych pozwoliło na odkrycie wielu ciekawych praw, dotyczących ssaków, miast czy firm.

GRIT, czyli wytrwałość

Na jaką uczelnię jest się najtrudniej dostać? Pewno większość czytelników odpowie, że na Harvard. To błędna odpowiedź.

Jack Schafer, Marvin Karlins „THE LIKE SWITCH”

Jack Schafer, autor książki „The Like Switch", przez wiele lat pracował jako agent FBI, rozpracowywał agentów innych krajów oraz szkolił agentów służb specjalnych USA. Jednym z kluczowych elementów szkolenia jest zdolność pozyskania przychylności innych, obcych ludzi.

Jobs, jakiego nie znacie

To fascynująca opowieść o życiu i sukcesie współtwórcy firmy Apple. Pod wieloma względami jest to książka wyjątkowa.

Jednak nieracjonalni

Od prawie roku pracuję jako rektor największej uczelni ekonomicznej w Kazachstanie. Mam bardzo dużo ciekawej pracy, ale jednocześnie w tym czasie przeczytałem ponad 40 książek. To dzięki temu, że moja doba ma 26 godzin.

Bobasy na śmietnikach

Gdy dwa lata temu na konferencji prasowej zorganizowanej przez prof. Glińskiego zaprezentowałem koncepcję stypendium demograficznego, rozpętało się medialne piekło.

Upadek kieszeniowych polityków

Mściwy ryży i jego drużyna odchodzą w niesławie. Zostają długi, przy których kredyty Gierka to mały pikuś, odmalowane ławki, nowe chodniki i ścieżki rowerowe za jałmużnę z Brabancji.

Nowy ciekawy świat

Idzie nowe. Podręczniki, z których uczyliśmy przez minione dekady, można wyrzucić do kosza. Trendy uznawane za oczywiste odwróciły się o 180 stopni.

Demos wygrywa z banksterami

W ciekawych czasach żyjemy. Obecny szef Komisji Europejskiej publicznie nazywa polityka wybranego przez swój naród olbrzymią, konstytucyjną większością głosów dyktatorem.