Ekstraklasa. Zmarnowana szansa Legii

Drużyna z Warszawy mogła się zbliżyć do prowadzącego w tabeli Rakowa, ale tylko zremisowała u siebie 2:2 z Cracovią.

Publikacja: 12.02.2023 20:25

Legia dwukrotnie musiała gonić wynik, a punkt zapewnił jej w samej końcówce wracający do zespołu Tomas Pekhart.

Zespół z Łazienkowskiej przegrywał już po dziewięciu minutach. Błąd Filipa Mladenovicia wykorzystał Michał Rakoczy. Potem Legia nie wykorzystała rzutu karnego - Josue strzelił w środek bramki pod poprzeczkę, ale Karol Niemczycki nie dał się zaskoczyć.

Wszystko, co najciekawsze, wydarzyło się przy Łazienkowskiej między 80 a 87. minutą. Najpierw wyrównał Maik Nawrocki, chwilę później Cracovia znów prowadziła po trafieniu Jakuba Jugasa. Gospodarzom pomogło wejście Pekharta.

To był trzeci w ten weekend mecz oglądany z trybun przez nowego selekcjonera Fernando Santosa - najbardziej emocjonujący. W piątek Portugalczyk był w Gdańsku na spotkaniu Lechii z Widzewem zakończonym bezbramkowym remisem, w sobotę pojawił się w Płocku, gdzie Lech pokonał Wisłę 1:0. Cierpliwie rozdawał autografy i robił sobie z kibicami zdjęcia.

Złośliwi powiedzą, że obecność Santosa na polskich stadionach była największą atrakcją tej kolejki. Od piątku do niedzieli w ośmiu meczach padło tylko 11 goli. Przyjazd selekcjonera miał zmobilizować piłkarzy do lepszej gry, a chyba ich sparaliżował.

Lider Raków zremisował bezbramkowo ze Stalą, ale utrzymał siedmiopunktową przewagę nad Legią.

20. KOLEJKA

Stal - Raków 0:0

Lechia - Widzew 0:0

Śląsk - Korona 1:1

(J. Yeboah 68 - J. Łukowski 87-z karnego)

Legia - Cracovia 2:2

(M. Nawrocki 80, T. Pekhart 87 - M. Rakoczy 9, J. Jugas 82)

Warta - Miedź, mecz w poniedziałek (19.00, Canal+ Sport)

Stefan Szczepłek: Wisła zdobyła Puchar Polski. Za takie mecze kochamy piłkę
Hiszpanie zapewnili Wiśle Kraków Puchar Polski. Dogrywka i wielkie emocje na Narodowym