Wymagania dla reprezentantów pracodawców w Komisji Trójstronnej

Warto zadbać, by ustawowe wymagania stawiane reprezentantom pracodawców w Komisji Trójstronnej były rzetelnie badane przez sąd – wskazuje Magdalena Grabacz-Kajda.

Publikacja: 27.11.2014 08:54

Magdalena Grabacz-Kajda

Magdalena Grabacz-Kajda

Foto: materiały prasowe

Przepisy prawa bywają niejednoznaczne, czasami dodatkowo błędnie, w tym językowo, skonstruowane. Zdarzyć się wtedy może, że w różny sposób można je interpretować, co powoduje rozbieżności zarówno w doktrynie, jak i orzecznictwie. Bywa jednak i tak, że przepisy są precyzyjne, skierowane do określonej grupy podmiotów, kreując ich uprawnienia, ale i tak są problemy z ich stosowaniem, w tym przez wymiar sprawiedliwości.

Ale po kolei. Sprawa dotyczy nieco niszowych przepisów określających przymiot reprezentatywności organizacji pracodawców. Przymiot taki zgodnie z ustawą z 6 lipca 2001 r. o Trójstronnej Komisji do spraw Społeczno-Gospodarczych i wojewódzkich komisjach dialogu społecznego (dalej: ustawa o TK) uzyskać mogą organizacje związkowe oraz organizacje pracodawców.

99zł za rok.
Bądź na bieżąco! Czytaj ile chcesz!

Kto zostanie nowym prezydentem? Kto zostanie nowym papieżem? Co się dzieje w USA? Nie przegap najważniejszych wydarzeń z kraju i ze świata!
Opinie Prawne
Tomasz Pietryga: Kryzys w TK połączył Przyłębską, Rzeplińskiego i Stępnia
Opinie Prawne
Łukasz Guza: PiS straci przez weto w sprawie składki
Opinie Prawne
Wojciech Hermeliński: Kto ostatni w kolejce do głosowania?
Opinie Prawne
Tomasz Pietryga: Ostrzejszy kodeks karny nie zapewni bezpieczeństwa lekarzom
Opinie Prawne
Paulina Szewioła: Pomysły resortu rodziny nie pokrywają się z oczekiwaniami firm
Materiał Promocyjny
Lenovo i Motorola dalej rosną na polskim rynku