Anna Lengiewicz: Biznes niech zajmuje się biznesem

Z Anną Lengiewicz, prezes Polsko-Izraelskiej Izby Gospodarczej, rozmawiała Danuta Walewska.

Publikacja: 28.02.2018 08:57

"Niepokój izraelskich przedsiębiorców wiąże się przede wszystkim z tym, czy Polska zamierza wyjść z

"Niepokój izraelskich przedsiębiorców wiąże się przede wszystkim z tym, czy Polska zamierza wyjść z Unii Europejskiej" - Anna Lengiewicz

Foto: materiały prasowe

Rz: Minął miesiąc od początku politycznego spięcia między Tel Awiwem a Warszawą. Czy możemy w tej chwili powiedzieć, że te trudne stosunki polityczne odbijają się także na biznesie?

Anna Lengiewicz: Trudno jest to zauważyć w odniesieniu do izraelskich przedsiębiorców już obecnych na naszym rynku i polskich przedsiębiorców współpracujących z Izraelem. Te kontakty niezmiennie trwają, bo podstawą relacji gospodarczych między naszymi krajami są przede wszystkim relacje osobiste. Natomiast nie potrafię powiedzieć, jaki obecna sytuacja polityczna może mieć wpływ na decyzje biznesowe przedsiębiorców, którzy chcieliby teraz takie kontakty nawiązywać.

Pozostało jeszcze 82% artykułu

Tylko 99 zł za rok.
Czytaj o tym, co dla Ciebie ważne.

Sprawdzaj z nami, jak zmienia się świat i co dzieje się w kraju. Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia, historia i psychologia w jednym miejscu.

Tylko 99 zł za rok.
Czytaj o tym, co dla Ciebie ważne.

Subskrybuj
gazeta
Opinie Ekonomiczne
Marta Postuła: Czy warto deregulować?
Opinie Ekonomiczne
Robert Gwiazdowski: Wybory prezydenckie w KGHM
Opinie Ekonomiczne
Witold M. Orłowski: Qui pro quo, czyli awantura o składkę
Opinie Ekonomiczne
RPP tnie stopy. Adam Glapiński ruszył z pomocą Karolowi Nawrockiemu
Opinie Ekonomiczne
Krzysztof A. Kowalczyk: Nie należało ciąć stóp przed wyborami
Materiał Promocyjny
Między elastycznością a bezpieczeństwem