[link=http://www.duma.gov.ru/" target="_blank]Na oficjalnym portalu rosyjskiej Dumy[/link] można w ten weekend znaleźć informacje o dochodach wybrańców narodu w minionym roku. Mają się całkiem dobrze, a w kryzysowym roku ich dochody nie spadły.

Najbogatszy jest Leonid Simanowskij, którego dochód za 2009 r. wyniósł 1,2 mld rubli (40 mln dol.). Członek rządzącej Jednej Rosji zarobił przede wszystkim na akcjach koncernu paliwowego Nowatek, którego jest współwłaścicielem. Forbes ocenia majątek Simanowskiego na 900 mln dol. Drugi, jak podliczył portal lenta.ru, jest innym miliarder Władimir Gruzdiew założyciel sieci supermarketów „Siódmy Kontynent” (936 mln rubli czyli 32 mln dol.). Trzeci 38-letni Grigorij Anikiejew także należy do Jednej Rosji. Jest właścicielem grupy ABI produkującej i sprzedającej żywność. W kryzysowym roku zarobił 859 mln rubli (29 mln dol.).

Najbogatszym wśród szefów frakcji parlamentarnych jest syn Władimira Żyrynowskiego - 38-letni Igor Lebiedź (Liberalno-Demokratyczna Partia Rosji) - 178 mln rubli (prawie 6 mln dol.). Nie wiadomo dokładnie na czym Lebiedź zarobił takie pieniądze. Wiadomo, że jest posiadaczem licznych nieruchomości w Rosji.