Agencja odnotowuje, że polski rząd chce zwiększyć liczbę testów poprzez stworzenie możliwości poddawania się darmowym testom antygenowym w aptekach (będzie to możliwe od poniedziałku).

Reuters pisze też, że fala zakażeń, która uderzyła w Polskę, jest napędzana transmisją wariantu Omikron.

"Władze ostrzegają, że w obecnej fali epidemii liczba zakażeń może wzrosnąć do poziomu nieobserwowanego dotychczas w największym kraju UE w Europie wschodniej; szacują, że w szczycie dobowa liczba zakażeń może wynieść od 60 do nawet 140 tysięcy dziennie" - czytamy w depeszy agencji.

Czytaj więcej

Ćwiek: Polska próbuje ominąć etap szczepień

Reuters odnotowuje też słowa Niedzielskiego, który stwierdził, że w sobotę resort zdrowia może zaraportować ponad 40 tys. zakażeń. Tydzień temu liczba ta wynosiła nieco ponad 16 tysięcy.

"Mamy za sobą tydzień, w którym wiedzieliśmy eksplozję pandemii" - cytuje Niedzielskiego Reuters. 

Reuters: W Polsce obowiązują "bardzo ograniczone obostrzenia", takie jak noszenie masek w miejscach publicznych pod dachem, które "często nie jest ściśle przestrzegane"

Agencja podaje, że premier Mateusz Morawiecki zapowiedział na konferencji zwiększenie liczby łóżek covidowych w szpitalach oraz skrócenie kwarantanny do siedmiu dni z obecnych dziesięciu.

Reuters w swojej depeszy zauważa też, że Polska ma jeden z najwyższych na świecie wskaźników zgonów chorych na COVID-19 i jeden z najniższych w UE odsetków osób zaszczepionych oraz że w kraju obowiązują "bardzo ograniczone obostrzenia", takie jak noszenie masek w miejscach publicznych pod dachem, które "często nie jest ściśle przestrzegane".

Autopromocja
Wyjątkowa okazja

Roczny dostęp do treści rp.pl za pół ceny

KUP TERAZ