Szczepionka opracowana pod kątem wariantu Omikron, miałaby być gotowa w ciągu 1-2 miesięcy.
Po opracowaniu szczepionki miałaby ona przejść szybkie testy kliniczne w Indiach, po czym zostałaby dopuszczona do użycia jako dawka przypominająca lub osobna szczepionka - twierdzi informator Reutersa.
Przedstawiciel firmy Gennova, należącej do koncernu Emcure Pharmaceuticals, działającego w ok. 70 krajach świata, nie skomentował jak dotąd tych doniesień.
Czytaj więcej
Omikron prawdopodobnie nie będzie ostatnim wariantem koronawirusa, który niepokoi świat - pisze AP, cytując ekspertów. Jeden z rozmówców agencji przestrzega przed powstaniem "Frankenwariantów".
W ubiegłym tygodniu koncern Pfizer ogłosił, że jego szczepionka na COVID-19, zmodyfikowana tak, by chronić w szczególności przed wariantem Omikron, będzie opracowana do marca.
Źródło w firmie Gennova informuje również, że w piątek firma przekazała indyjskiemu regulatorowi dopuszczającemu szczepionki do użycia dane z fazy drugiej testów klinicznych opracowanej przez tę firmę szczepionki na COVID-19, opartej na technologii mRNA.
W ubiegłym roku indyjski rząd informował, że wstępna faza testów tej szczepionki wykazała, iż jest ona bezpieczna i wywołuje pożądaną reakcję układu odpornościowego.
Gdyby szczepionka firmy Gennova została dopuszczona do użycia, byłaby to pierwsza indyjska szczepionka oparta o technologię mRNA.