Szczepionka opracowana pod kątem wariantu Omikron, miałaby być gotowa w ciągu 1-2 miesięcy.

Po opracowaniu szczepionki miałaby ona przejść szybkie testy kliniczne w Indiach, po czym zostałaby dopuszczona do użycia jako dawka przypominająca lub osobna szczepionka - twierdzi informator Reutersa.

Przedstawiciel firmy Gennova, należącej do koncernu Emcure Pharmaceuticals, działającego w ok. 70 krajach świata, nie skomentował jak dotąd tych doniesień.

Czytaj więcej

Omikron to nie koniec pandemii? Ekspert: Możliwe powstanie "Frankenwariantów"

W ubiegłym tygodniu koncern Pfizer ogłosił, że jego szczepionka na COVID-19, zmodyfikowana tak, by chronić w szczególności przed wariantem Omikron, będzie opracowana do marca.

Źródło w firmie Gennova informuje również, że w piątek firma przekazała indyjskiemu regulatorowi dopuszczającemu szczepionki do użycia dane z fazy drugiej testów klinicznych opracowanej przez tę firmę szczepionki na COVID-19, opartej na technologii mRNA.

W ubiegłym roku indyjski rząd informował, że wstępna faza testów tej szczepionki wykazała, iż jest ona bezpieczna i wywołuje pożądaną reakcję układu odpornościowego.

Gdyby szczepionka firmy Gennova została dopuszczona do użycia, byłaby to pierwsza indyjska szczepionka oparta o technologię mRNA.