Reklama
Rozwiń

Indyjska firma pracuje nad szczepionką przeciw wariantowi Omikron

Indyjska firma farmaceutyczna, Gennova Biopharmaceuticals, pracuje nad szczepionką na COVID-19, która miałaby chronić przed wariantem Omikron koronawirusa SARS-CoV-2 - podaje Reuters, powołując się na osobę znającą szczegóły tych prac.

Publikacja: 17.01.2022 05:53

Kolejka do punktu testowania na obecność koronawirusa w Indiach

Kolejka do punktu testowania na obecność koronawirusa w Indiach

Foto: AFP

arb

Szczepionka opracowana pod kątem wariantu Omikron, miałaby być gotowa w ciągu 1-2 miesięcy.

Po opracowaniu szczepionki miałaby ona przejść szybkie testy kliniczne w Indiach, po czym zostałaby dopuszczona do użycia jako dawka przypominająca lub osobna szczepionka - twierdzi informator Reutersa.

Przedstawiciel firmy Gennova, należącej do koncernu Emcure Pharmaceuticals, działającego w ok. 70 krajach świata, nie skomentował jak dotąd tych doniesień.

Czytaj więcej

Omikron to nie koniec pandemii? Ekspert: Możliwe powstanie "Frankenwariantów"

W ubiegłym tygodniu koncern Pfizer ogłosił, że jego szczepionka na COVID-19, zmodyfikowana tak, by chronić w szczególności przed wariantem Omikron, będzie opracowana do marca.

Źródło w firmie Gennova informuje również, że w piątek firma przekazała indyjskiemu regulatorowi dopuszczającemu szczepionki do użycia dane z fazy drugiej testów klinicznych opracowanej przez tę firmę szczepionki na COVID-19, opartej na technologii mRNA.

W ubiegłym roku indyjski rząd informował, że wstępna faza testów tej szczepionki wykazała, iż jest ona bezpieczna i wywołuje pożądaną reakcję układu odpornościowego.

Gdyby szczepionka firmy Gennova została dopuszczona do użycia, byłaby to pierwsza indyjska szczepionka oparta o technologię mRNA.

Ochrona zdrowia
Wiceprezes NFZ: Popieram częściowe zamrożenie płac w ochronie zdrowia
Ochrona zdrowia
Opieka koordynowana na pół gwizdka
Ochrona zdrowia
Finał polskiej prezydencji z troską o dzieci
Ochrona zdrowia
Unijny kompromis w sprawie pakietu farmaceutycznego
Ochrona zdrowia
Prof. Michał Zembala: Przeszczepiłem 300 serc