Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Czytaj, to co ważne.
Aktualizacja: 18.09.2025 11:52 Publikacja: 29.12.2021 04:33
Mobilny punkt testów na COVID-19 w USA
Foto: AFP
Jak podaje CDC Omikron odpowiada obecnie za 58,6 proc. nowych zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 w USA. Centra zrewidowały jednocześnie wcześniejsze szacunki mówiące o tym, że w tygodniu kończącym się 18 grudnia Omikron odpowiadał za 73 proc. zakażeń w USA - w rzeczywistości w okresie tym nowy wariant miał być odpowiedzialny za 22 proc. zakażeń.
- Mamy więcej danych za ten okres, które świadczą o mniejszym odsetku zakażeń Omikronem - poinformował rzecznik CDC. - Jest ważne, aby zauważyć, że nadal obserwujemy stopniowy wzrost odsetka zakażeń wariantem Omikron - dodał.
Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Czytaj, to co ważne.
Budżet państwa będzie musiał dołożyć do kasy NFZ-u ok. 2,7 mld zł na pokrycie dodatkowych należności wobec podmi...
Otyłość przyczynia się do ponad 200 schorzeń, powoduje też przedwczesne zgony. Aby temu przeciwdziałać, potrzebn...
Przyjęcie pierwszego etapu reformy szpitali i wdrożenie „Mojego zdrowia” to niektóre z efektów pracy Departament...
Ze składkami na ubezpieczenia społeczne za pracowników zalega 512 szpitali. Łączna kwota należności wynosi 1 mld...
Ani weto, ani projekt prezydenta nie zmieniają ogólnych zasad dopuszczania do wykonywania zawodu przez lekarzy z...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas