W ciągu ostatniej doby w Niemczech wykryto 19 572 zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2, o 8 054 więcej niż przed tygodniem.

Tymczasem 25 listopada w Niemczech przestanie obowiązywać epidemiczny stan wyjątkowy wprowadzony w związku z epidemią koronawirusa. Oznacza to automatyczne wygaśnięcie tego dnia wszystkich obostrzeń. Stan wyjątkowy może być przedłużony przez Bundestag.

1 500

Tyle chorych na COVID przebywa na oddziałach intensywnej terapii w Niemczech

Na oddziałach intensywnej terapii w Niemczech przebywa obecnie ponad 1 500 chorych na COVID-19 - o ponad 100 więcej niż przed tygodniem.

W Niemczech w pełni zaszczepionych na COVID-19 jest 66 proc. mieszkańców kraju. Ok. 1,5 mln Niemców otrzymało tzw. przypominającą (trzecią) dawkę szczepionki, 55 mln zaszczepiono dwiema dawkami.

Czytaj więcej

Przed wybuchem pandemii 58 proc. Włochów uważało, że ich kraj przeżywa poważny konflikt polityczny.
Polaryzacja społeczeństw: Zachód podzielony jak nigdy

W sierpniu minister zdrowia Niemiec Jens Spahn zapewniał, że osoby zaszczepione nie zostaną objęte ewentualnymi dodatkowymi obostrzeniami wprowadzanymi jesienią.

O dalszej strategii walki z epidemią rozmawiać będą przywódcy 16 niemieckich landów. Prawdopodobnie zdecydują się oni na utrzymanie istniejących obostrzeń obejmujących noszenie masek w miejscach publicznych, zachowywanie dystansu społecznego i legitymowanie się certyfikatem covidowym przez osoby chcące uzyskać dostęp do miejsc publicznych znajdujących się pod dachem.