- Wzywam społeczeństwo, by szczepiło się przeciw grypie, dla swojego zdrowia - powiedział Ash. - Szczepionki przeciw grypie są najlepszym sposobem na ochronę społeczeństwa przez wirusem - dodał.

Przedstawiciele resortu zdrowia Izraela obawiają się, że liczba zakażeń grypą w Izraelu może osiągnąć w tym roku rekordowy poziom. Grypa może uderzyć już w listopadzie, stwarzając ryzyko dla systemu ochrony zdrowia, który nadal jest obciążony walką z COVID-19 i koniecznością hospitalizacji osób z ostrym przebiegiem zakażenia koronawirusem.

W ubiegłym tygodniu przedstawiciele resortu zdrowia alarmowali, że niski poziom wyszczepienia przeciw grypie może doprowadzić do takiego poziomu zakażeń tym wirusem, który doprowadzi system ochrony zdrowia w Izraelu do niewydolności.

Przedstawiciele resortu zdrowia Izraela obawiają się, że liczba zakażeń grypą w Izraelu może osiągnąć w tym roku rekordowy poziom

Grypa, podobnie jak koronawirus SARS-CoV-2 przenosi się głównie drogą kropelkową.

Dr Ehud Drucker, zastępca ordynatora oddziału medycyny ratunkowej w szpitalu w Aszdod wyraził obawę, że "połączenie obu wirusów (grypy i koronawirusa) podwaja ryzyko poważnej choroby i zwiększa ryzyko śmierci". - Grypa i korona mogą być katastrofą - dodał.

Czytaj więcej

Izraelska wirusolog o COVID: Będziemy się doszczepiać co kilka miesięcy