Z badania przeprowadzonego przez władze stolicy wynika, że od sierpnia, gdy Tokio rozpoczęło zmagania z piątą falą epidemii koronawirusa SARS-CoV-2, w swoich domach zmarły 44 osoby chore na COVID-19.

Spośród tych osób 24 osoby miały mniej niż 60 lat.

W czasie trzeciej fali epidemii koronawirusa SARS-CoV-2, która przechodziła przez Tokio między styczniem a marcem, liczba zgonów w domach zakażonych koronawirusem osób poniżej 60. roku życia była w stolicy Japonii ośmiokrotnie mniejsza (wówczas w swoich domach zmarły trzy osoby w tej grupie wiekowej). 

Czytaj więcej

Koronawirus. Japonia: Tysiące zakażeń w Tokio, stan wyjątkowy przedłużony

Od grudnia 2020 roku w Tokio w swoich domach zmarło 90 zakażonych. 44 z tych zgonów miały miejsce między 1 sierpnia a 20 września. Z kolei od stycznia do marca liczba takich zgonów wyniosła 41 - wtedy jednak w domach umierali głównie zakażeni seniorzy.

Jak pisze dziennik "Asahi" piąta fala epidemii koronawirusa SARS-CoV-2 w Tokio charakteryzuje się tym, że częściej na COVID-19 umierają ludzie młodsi.

Od sierpnia do 20 września w swoich domach zmarło w Tokio osiem osób mających mniej niż 40 lat i pięć osób mających mniej niż 30 lat.

90

Tyle osób od grudnia 2020 roku zmarło w Tokio w swoich domach po zakażeniu koronawirusem SARS-CoV-2

Pod koniec sierpnia w Tokio w domach leczyło się ponad 25 tys. zakażonych koronawirusem - w dużej mierze w związku z brakiem miejsc w szpitalach. Obecnie liczba ta - wraz ze spadkiem liczby wykrywanych zakażeń - spadła do ok. 4 tysięcy.

Autopromocja
Ranking Samorządów

Poznaj najlepsze samorządy w Polsce

WEŹ UDZIAŁ