Reklama

Akcja „Nie dla poniżania pacjentów i lekarzy"

„Opamiętajcie się!” – wzywa premiera, prezesa PiS i wszystkich zarządzających w ochronie zdrowia Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy.

Publikacja: 19.03.2019 09:00

Akcja „Nie dla poniżania pacjentów i lekarzy"

Foto: AdobeStock

„Pacjenci w kolejkach i lekarze na dyżurach umierają. Rządzący, opamiętajcie się" – billboardy z takim apelem pojawią się w okolicach szpitali największych polskich miast, a przedstawiciele oddziałów terenowych OZZL przygotują listy otwarte do władz regionalnych, rektorów i dyrektorów, którzy na ich terenie odpowiadają za ochronę zdrowia.

„Jeśli nasze apele nie poskutkują, za kilkanaście tygodni planujemy ogólnopolski protest, w którym prosimy o wsparcie wszystkich pacjentów" - ostrzegają w komunikacie lekarze z OZZL.

Tylko 19 zł miesięcznie przez cały rok.

Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Treści, którym możesz zaufać.

Reklama
Praca, Emerytury i renty
„Lewaków i morderców nienarodzonych nie zatrudniamy”. Sąd o dyskryminacji przy rekrutacji
Prawo rodzinne
Sąd Najwyższy wydał ważny wyrok dla konkubentów. Muszą się rozliczyć jak po rozwodzie
Prawo w Polsce
Kiedy można zmienić kategorię wojskową? Oto jak wygląda procedura
Prawo w Polsce
W tych miejscach lepiej nie zbierać grzybów. Kary za złamanie przepisów są wysokie
Konsumenci
Przełomowe orzeczenie SN w sprawie frankowiczów. Wyrok TSUE nie zmieni rozliczeń z bankami
Reklama
Reklama