Dom De Vere House, który znajduje się w XV-wiecznej wsi Lavenham - niespełna 100 kilometrów od Londynu, można kupić za 950 tys. funtów, czyli około 4,7 mln złotych. W 2017 roku, kiedy po raz pierwszy trafił na rynek kosztował 995 tys. funtów (prawie 5 mln złotych). XV-wieczny, zabytkowy budynek zagrał dom, w którym Harry mieszkał z rodzicami w mieścinie o nazwie Godric's Hollow. Tam Lord Voldemort odnalazł jego rodziców, zamordował ich a na czole Harry'ego pozostawił ślad w kształcie błyskawicy.

Dom, który tak naprawdę stoi wsi Lavenham - niespełna 100 kilometrów od Londynu w hrabstwie Suffolk, jest dużą atrakcją turystyczną. Niedawno trafił nawet do serwisu AirBnb i teraz można w nim zanocować.

Jednak obecni właściciele woleliby sprzedać dom, mimo, iż mieszkają w nim od 30 lat. Tłumy turystów robiących sobie pod nim zdjęcia, a czasem dzwoniących do drzwi jednak nie pomagają w sprzedaży. Wszyscy potencjalni kupcy wiedzą, że nie będzie się w nim żyć spokojnie i dyskretnie. Na dodatek budynek jest zabytkiem, o który trzeba odpowiednio dbać.

Dwupiętrowy De Vere House wygląda z zewnątrz dość niepozornie, ale w środku jest sześć sypialni, trzy salony, duża jadalnia, dwie kuchnie i cztery łazienki. W domu zachowane są oryginalne drewniane belki, malowidła ścienne i spiralna, kamienna klatka schodowa. Dom jest zmodernizowany i w bardzo dobrym stanie. Działka, na której stoi dom ma około 1600 metrów kwadratowych powierzchni z czego większość stanowi otoczony murem, prywatny ogród.

Dom należał niegdyś do jednej z najbogatszych i najbardziej wpływowych rodzin w Anglii – hrabiów De Vere. Został zbudowany dla 12 hrabiego - John de Vere, który stracił głowę w Tower w Londynie z rozkazu króla Edwarda IV. De Vere wspierał dynastę Lancasterów w Wojnie Dwóch Róż.