fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Pierwszy dom Harry'ego Pottera trafił na AirBnb. Gratka dla fanów

Airbnb
Pierwszy dom Harry'ego Pottera trafił na platformę AirBnb. To prawdziwa gratka dla fanów książek i filmów i czarodzieju.

Zanim Harry trafił do wujostwa Dursleyów i do Hogwartu, mieszkał z rodzicami w mieścinie o nazwie Godric's Hollow. Tam Lord Voldemort odnalazł jego rodziców, zamordował ich a na czole Harry'ego pozostawił ślad w kształcie błyskawicy.

Budynek, który w filmach zagrał dom Harry'ego, istnieje naprawdę i teraz można w nim zamieszkać. Znajduje się w XV-wiecznej wsi Lavenham - niespełna 100 kilometrów od Londynu.

Zabytkowy De Vere House w malowniczym, średniowiecznym angielskim miasteczku Lavenham "zagrał" dom rodziców Harry'ego w filmie "Insygnia śmierci". Budynek, to jedna z wiekszych atrakcji turystycznych na Wyspach Brytyjskich i jeden z najczęściej fotografowanych obiektów w tym kraju. Turyści ze wszystkich części świata przyjeżdżają do Lavenham żeby zrobić sobie zdjęcie pod słynna budowlą.

Właściciele domu postanowili udostępnić do w serwisie AirBnb. Teraz można w nim zanocować.

Wnętrza De Vere House wyglądają dokładnie tak jak w filmie. Wynająć można dwa pokoje dwuosobowe - każdy z własną łazienką, telewizorem i wi-fi. Do dyspozycji gości jest również również salon z kominkiem oraz ogród oraz prywatny taras. Pokój jest dostępny wyłącznie dla dorosłych, bez psów i kotów. Do nie jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych. Cena za noc to 120 funtów czyli około 600 złotych. W cenę noclegu wliczone jest śniadanie, tzw. full English breakfast.

Zainteresowanie pokojami jest tak duże, że najbliższe wolne terminy są dopiero w lutym 2020 roku.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA