Old Riffhams można teraz kupić za 2,75 mln funtów czyli 13,45 mln złotych.

Posiadłość została wpisana do Domesday Book – szczegółowego katastru gruntowego, sporządzonego na żądanie Wilhelma Zdobywcy w podbitej przez niego Anglii. Ukończono go w 1086 roku i zapisano w nim spis posiadłości ziemskich, należących w każdym hrabstwie do króla oraz duchownych i świeckich feudałów.

Australijski milioner sprzedaje wyspę. Nie stać Cię na nią

Posiadłość Old Riffhams tuż przed podbojem przez Normanów należała do Godwin, earla Wessexu, który był ojcem króla Anglii Harolda II, Tostiga earla Northumbrii oraz Edyty, żony króla Anglii Edwarda Wyznawcy i jednym z najpotężniejszych możnowładców Anglii. Niestety dwór z XI wieku się nie zachował. Budynek, który obecnie stoi na terenie posiadłości pochodzi z XVI wieku, nie licząc późniejszych dobudówek i remontów. Jednak w wielu pomieszczeniach wciąż są oryginalne elementy najstarszego budynku - m.in. drewniane belki stropowe i kamienne posadzki oraz duże. kominki z otwartymi paleniskami.

Okazały, dwupiętrowy dwór z czerwonej cegły ma powierzchnię około 640 metrówk wadrtyowych - w tym siedem sypialni, cztery łazienki, przestronny hol wejściowy, kuchnię, jadalnię oraz obszerny salon z dużym kominkiem. Są jeszcze dwa dodatkowe salony, biuro, spiżarnia, piwnica win oraz zabudowana, przeszklona weranda.

W ogrodzie jest starannie wypielęgnowany trawnik, basen, kort tenisowy, dwa stawy oraz ogród skalny, a także sad i pomieszczenia gospodarcze. Cała posiadłość ma powierzchnię ponad 7 hektarów i poza terenem wokół domu jej powierzchnię stanowi las mieszany iglasto-liściasty.

Dzięki zachowanym dokumentom można prześledzić 600 lat wstecz kto był właścicielem domu. W XV wieku należał do polityka Thomasa Coggeshalla, który sprzedał go Thomasowi Charltonowi, spikerowi Izby Gmin. Przez ostatnich 30 lat dom należał do małżeństwa. Po ich niedawnej śmierci spadkobiercy postanowili sprzedać posiadłość.