Na elewacji budynku znajdzie się mural „Kocham Pragę". Druga inwestycja Eiffage Immobilier Polska w Warszawie powstaje w sercu Pragi, jednej z coraz prężniej rozwijających się dzielnic. Kamienica powstanie niedaleko dwóch stacji metra: Dworzec Wileński i Szwedzka.

W budynku znajdzie się 56 mieszkań - jedno i dwupokojowych o powierzchni od 28 do 58 mkw. - Na najwyższej, cofniętej kondygnacji, powstaną cztery dwupoziomowe apartamenty o powierzchni 90 mkw. - opowiadają przedstawiciele inwestora. Na parterze kamienicy znajdzie się lokal usługowy o powierzchni 25 mkw.

Deweloper zaplanował też zielone patio i prywatne ogródki. Będzie też pomieszczenie do przechowywania rowerów i wózków.

Kamienica powstaje między budynkami o numerach 25 i 29. - To na ścianie pierwszego z nich przed laty artysta Tomasz Biernat stworzył charakterystyczny mural „Kocham Pragę" - opisuje inwestor. - Chcieliśmy zachować ten symboliczny dla Pragi znak. Postanowiliśmy znaleźć dla niego miejsce na elewacji powstającego budynku. Pomysł spotkał się z akceptacją autora muralu, który postanowił nieodpłatnie przekazać Eiffage Immobilier Polska prawa do grafiki.

- Realizując inwestycje w tak charakterystycznym miejscu, jakim jest warszawska Praga, staramy się w pełni szanować otoczenie - komentuje Tymon Nowosielski, prezes Eiffage Immobilier Polska. - Zależy nam na tym, aby umiejętnie łączyć przedwojenny klimat miejsca z nowoczesną architekturą. Nowa inwestycja powinna służyć mieszkańcom, jednocześnie szanując historię. Jestem pewien, że uda nam się to między innymi dzięki takim gestom, jak przeniesienie charakterystycznego znaku „Kocham Pragę" na elewację naszego nowego budynku.

Dodaje, że ulica Stalowa to miejsce szczególnie klimatyczne, gdzie sztuka nabiera wymiaru historycznego. - To miejsce znane z licznych galerii sztuki, kawiarni, pubów i restauracji. Wiele sąsiednich kamienic ozdobionych zostało muralami polskich i zagranicznych twórców - mówi. - To także okolica z potencjałem rozwoju wielofunkcyjnej przestrzeni o znaczeniu nie tylko komunikacyjnym, ale również społecznym i środowiskowym. Do 2021 roku na odcinku ulicy Środkowej od ulicy Kowieńskiej do Stalowej, Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych planuje stworzenie woonerfu, czyli ciągu pieszo-jezdnego z pierwszeństwem dla pieszych i rowerzystów.

Budynek przy Stalowej 27 zostanie oddana wiosną 2021 r.

„Stalowa 27":

Adres: ul. Stalowa 27, Warszawa

Liczba kondygnacji nadziemnych: 6

Liczba kondygnacji podziemnych: 1

Łączna liczba mieszkań: 60

Powierzchnie mieszkań: 28 - 90 mkw.

Liczba miejsc parkingowych w podziemnym parkingu: 8

Generalny wykonawca: Eiffage Polska Budownictwo

Deweloper: Eiffage Immobilier Polska

Autor projektu: Loesch+Partnerzy

Zakończenie prac budowlanych: I kw. 2021

Eiffage Polska Budownictwo to generalny wykonawca, który specjalizuje się w realizacji dużych, wysokobudżetowych projektów, często w formule „projektuj i buduj". Do grupy Eiffage w Polsce należy także spółka Eiffage Immobilier Polska zajmująca się inwestycjami mieszkaniowymi. (m.in.: apartamenty Villa Sadyba w Warszawie, Dom przy Źródle w Starym Podgórzu w Krakowie i Stalowa 27 - kamienica w sercu stołecznej Nowej Pragi).