Wiele okolicznych domów nie miało tyle szczęścia, pożary pod koniec 2019 roku zniszczyły wiele wspaniałych rezydencji w Malibu i okolicach, m.in. te należące do aktora Gerarda Butlera, Orlando Bloom czy Miley Cyrus. Spłonął także dom znajdujący się tuż obok nieruchomości aktora. Jednak według agencji nieruchomości został już odbudowany.

Anthony Hopkins postanowił wystawić swój dom na sprzedaż za 11,5 mln dolarów, czyli ponad 45 mln złotych.

Dom, który jest położony nad samym Pacyfikiem, przy piaszczystej plaży - ma powierzchnię ponad 370 metrów kwadratowych i jest położony na dużej działce o powierzchni ponad 4 tys. metrów kwadratowych, na której poza domem jest też dom gościnny z jedną sypialnią i łazienką a także basen z domkiem kąpielowym oraz wspaniały ogród z dużymi, starymi drzewami. Jest też garaż na dwa samochody.

Dom należący do gwiazdy "Milczenia owiec" został wybudowany w 1958 roku. Ma pięć sypialni, pięć łazienek, duża kuchnię, jadalnię, dwa salony - każdy z kominkiem.

Z tarasu można podziwiać widok nie tylko na ocean, ale także na wyspę Catalinę. Dom ma duże okna tarasowe, dzięki nim w domu jest jasno i można podziwiać ocean. Od strony Pacyfiku jest niewielki trawnik z miejscem na leżaki - idealny do podziwiania widoku.

Anthony Hopkins kupił ten dom w 2001 roku za 3,8 mln dolarów.