>> Tym samym na polu bitwy o klienta pozostały jedynie Nordea Bank, PKO BP oraz Bank BPH – mówi Natalia Czaplewska, analityk porównywarki finansowej Comperia.pl.

– W wyniku podjętych przez tę pierwszą trójkę decyzji średnie marże kredytów frankowych w wysokości 300 tys. zł (co stanowi 80 proc. wartości nieruchomości) w ramach oferty standardowej spadły z 5,85 proc. do poziomu 4,62 proc., zaś w przypadku oferty pakietowej wzrosły do poziomu 4,84 proc.

>> Przeciętny koszt kredytu w złotych polskich w przypadku ofert standardowych oraz pakietowych nieznacznie się obniżył i ukształtował na poziomie odpowiednio 2,04 proc. oraz 1,18 proc.

>> Podobnie zachowały się średnie marże kredytów denominowanych do dolara amerykańskiego. W minionym miesiącu spadły do poziomu 6,08 proc. (wcześniej 6,17 proc.) oraz 4,88 proc. (wcześniej 4,99 proc.).

>> Od kredytów udzielanych w walucie strefy euro banki w ramach kredytów standardowych pobierają obecnie o 0,04 pkt proc. wyższe marże w stosunku do miesiąca poprzedniego. Wynoszą one średnio 3,19 proc. W przypadku ofert promocyjnych marże kredytów denominowanych do euro nieco spadły i ukształtowały się na poziomie 2,02 proc.