WITA. Wielofunkcyjna inwestycja w centrum Krakowa

W miejscu dawnych magazynów zaopatrzenia Twierdzy Kraków powstanie pięć czteropiętrowych budynków. Wielofunkcyjny kompleks zrealizują Echo Investment i Archicom.

Publikacja: 29.02.2024 16:44

WITA - wielofunkcyjny kompleks w Krakowie

WITA - wielofunkcyjny kompleks w Krakowie

Foto: Mat.prasowe

Inwestycja powstanie na terenie o powierzchni 3 ha. Będzie podzielona na etapy. Jej zakończenie inwestorzy - Echo Investment i Archicom – zapowiadają na 2026 rok.

Biura, mieszkania, usługi

- WITA będzie otwartą na miasto przestrzenią do życia, pracy, spotkań oraz rekreacji – zapowiadają przedstawiciele deweloperów. - Wokół budynków zostanie zasadzonych ok. 120 drzew. Zieleń zajmie prawie 7 tys. mkw.

Osią kompleksu będzie aleja spacerowa z zielonym skwerem, otoczona restauracjami, kawiarniami i lokalami handlowymi na parterach budynków.

W kompleksie zaplanowano 26,7 tys. mkw. powierzchni biurowej w dwóch budynkach wznoszonych przez Echo Investment. Pierwszy, o powierzchni 5,1 tys. mkw., stanie bezpośrednio przy ul. Wita Stwosza tuż obok gmachu Muzeum Armii Krajowej. Drugi biurowiec zaoferuje 21,6 tys. mkw. powierzchni i będzie połączony jedną ścianą z obiektem mieszkaniowym.

Do biurowców wejdą centrum fitness, przychodnia medyczna i lokale usługowe w parterach.

Miasto w mieście

– Nasza najnowsza krakowska inwestycja typu "destination" to prawdziwe miasto w mieście – mówi cytowany w komunikacie Dawid Wrona, członek zarządu spółki Archicom. – Projekt wpisuje się w bliską nam koncepcję 15-minutowego miasta, gdzie wszystko czego potrzebują klienci, jest na wyciągnięcie ręki.

Sprzedaż mieszkań ruszy już niebawem.

Archicom odpowiada za część mieszkaniową kompleksu, czyli dwa kameralne budynki wielorodzinne w drugiej linii zabudowy. Powstanie 176 lokali o powierzchni od 28 do 97 mkw.

Nieruchomości
Wzgórze Hoplity wyrośnie w Gdańsku
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Nieruchomości
Linea w Gdańsku jeszcze większa
Nieruchomości
Belgijski deweloper we Włochach. Startuje Orzechowa
Nieruchomości
Nowe mieszkania na Sołaczu
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Nieruchomości
Sadyba Spot. Mieszkania z zielonym certyfikatem