Swobodna SPOT. Nowe biura we Wrocławiu

Dwa biurowce, które zaoferują 41,6 tys. mkw. powierzchni najmu, przy ul. Swobodnej we Wrocławiu wybuduje Echo Investment.

Publikacja: 18.10.2023 09:42

Swobodna SPOT - kompleks biurowy we Wrocławiu

Swobodna SPOT - kompleks biurowy we Wrocławiu

Foto: Mat.prasowe

Dwa biurowce i łączący je zielony miejski pasaż zaprojektowali architekci z pracowni Kuryłowicz & Associates.

Biura, restauracje, kawiarnie

W pierwszym etapie powstanie 11-piętrowy budynek o powierzchni 16 tys. mkw. Biurowiec ma być gotowy w drugim kwartale 2025 roku. Drugi budynek, który dostarczy na rynek 25,6 tys. mkw. powierzchni, ma być oddany w trzecim kwartale 2026 roku.

– Mocno wierzymy w biznesowy potencjał Wrocławia. Stolica Dolnego Śląska przyciąga inwestorów, a bogata oferta edukacyjna, rozrywkowa i kulturalna to atuty miasta, z których korzystają zarówno pracodawcy, jak i pracownicy – mówi cytowana w komunikacie Katarzyna Kubicka, dyrektor regionalna w Echo Investment. - Potwierdza to pierwsze miejsce w rankingu fDi Intelligence dla średnich europejskich miast w kategorii "Przyjazność dla biznesu".

Swobodna SPOT to nie tylko biura. Nas parterze znajdą się restauracja, kawiarnia, lokale handlowe i przestrzenie wspólne do nieformalnych spotkań.

– Projektując Swobodną SPOT, dużo uwagi poświęciliśmy na harmonijne wkomponowanie projektu w otaczającą tkankę miejską. Zależało nam na stworzeniu przyjaznego miejsca, które będzie dobrze służyć przyszłym pracownikom i najbliższej okolicy - mówi Krzysztof Pydo, architekt z pracowni Kuryłowicz & Associates. Dodaje, że zielony miejski pasaż jest inspirowany krajobrazem górskiego kanionu. Na dachach będą rekreacyjne tarasy.

Czytaj więcej

Biura. Duży ruch na rynku we Wrocławiu

Ekologiczne rozwiązania

Echo Investment zapowiada, że Swobodna SPOT będzie jednym z najbardziej zaawansowanych technologicznie zielonych budynków we Wrocławiu. Deweloper stawia też na ekologiczne rozwiązania – to np. wykorzystanie wody szarej do podlewania roślin. Obiekt będzie też wyposażony w technologię oczyszczania powietrza we wnętrzach.

Biurowce mają być certyfikowane w systemie BREEAM na poziomie Excellent. – Już na etapie budowy zadbamy o racjonalne gospodarowanie energią i wodą oraz monitoring odpadów – zapowiada deweloper.  Na terenie inwestycji będą stacje do ładowania aut elektrycznych, stojaki i szatnie z prysznicami dla rowerzystów.

To ósma inwestycja biurowa Echo Investment we Wrocławiu. W stolicy Dolnego Śląska deweloper wybudował ponad 150 tys. mkw. biur.

Dwa biurowce i łączący je zielony miejski pasaż zaprojektowali architekci z pracowni Kuryłowicz & Associates.

Biura, restauracje, kawiarnie

Pozostało 94% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Nieruchomości
Elastyczne biura. CitySpace rośnie w MidPoint71
Nieruchomości
Silesia Star. 1,3 tys. metrów biur wzięte
Nieruchomości
Biura. Duży ruch na rynku we Wrocławiu
Nieruchomości
Najemcy i deweloperzy idą na Wolę
Akcje Specjalne
Naszym celem jest osiągnięcie 9 GW mocy OZE do 2030 roku
Nieruchomości
Biura. Na fali renegocjacje umów
Nieruchomości
Kolejna firma w Varso Tower