Przy ul. Chmielnej w Warszawie belgijski deweloper wybuduje dwa budynki z 243 mieszkaniami o powierzchni od 30 do ok. 105 mkw. Powstanie też garaż podziemny oraz sześć lokali usługowych w otwartym pasażu. 25 proc. mieszkań jest już sprzedanych. Średnie ceny apartamentów to 30 zł za mkw.

- Chmielna Duo powstaje zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, w tym koncepcją 15-minutowego miasta. Zaplanowaliśmy m.in. otwarty pasaż handlowy, który połączy dwie ulice - Chmielną i Złotą – mówią przedstawiciele dewelopera.

W inwestycji powstanie recepcja, będą stanowiska do ładowania aut elektrycznych, będą stojaki na rowery. Na ostatniej kondygnacji jednego z budynków znajdą się tarasy przynależne do zlokalizowanych tam mieszkań. Będzie też wspólny ogród do dyspozycji wszystkich mieszkańców. Do lokali na parterze będą przypisane ogródki.

Generalnym wykonawcą inwestycji Chmielna Duo jest CFE Polska, firma należąca do tej samej belgijskiej grupy przemysłowej co BPI Real Estate Poland. Mieszkania mają być gotowe w połowie 2025 roku.

To piąta inwestycja BPI Real Estate Poland w Warszawie. W stołecznym portfolio dewelopera są: Wola Tarasy, Wola Libre, wolaRE i Rezydencja Barska.