Budowa parku handlowego w rejonie ul. Tadeusza Kościuszki i Armii Krajowej, tuż obok ronda Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Katowicach, już się rozpoczęła. Inwestor, spółka TDJ Estate, zapowiada, że to jest to pierwsza część kompleksu, który docelowo zajmie 6 ha.

– Wraz z Fabryką Park otwieramy nowy rozdział działalności. Po budynkach mieszkaniowych, biurowych i inwestycjach typu land developing uzupełniamy nasze portfolio o nieruchomość handlową – mówi cytowany w komunikacie Maciej Wójcik, partner zarządzający spółką TDJ Estate. - Nazwa obiektu nie jest przypadkowa. Park handlowy powstanie na terenie dawnych zakładów firmy Famur. To obszar o dużym potencjale. Chcemy na nowo ożywić to miejsce –  podkreśla.

Fabryka Park zaoferuje 9 tys. mkw.  powierzchni. Komercjalizację obiektu prowadzi firma Realm. – Lista najemców jest różnorodna – mówi Piotr Kret, prezes spółki. W obiekcie znajdą się m.in. sklepy popularnych marek i punkty usługowe. Na sąsiedniej działce powstaje market Kaufland.

Kompleks handlowy zaprojektowała pracownia Plus8 Architekci z Zabrza (autor zarówno projektu Kauflandu, jak i retail parku).

TDJ Estate ma na koncie takie inwestycje jak kompleks biurowy .KTW czy osiedle mieszkaniowe Pierwsza Dzielnica w Katowicach.