Marynarska Business Park to jeden z największych kompleksów biurowych na warszawskim Mokotowie. Cztery budynki oferują 46 tys. mkw. powierzchni. Siedziby mają tam m.in. Accord, Colgate, Daikin Europe, Eurocash, Ford, JDE, Oceanic, S.C Johnson, Sitel i WDX. Jest też przychodnia Luxmed.

Od 2020 roku mokotowski kompleks jest w portfolio spółek Syrena Real Estate i PineBridge Benson Elliot. Nieruchomość przechodzi gruntowną modernizację. – Rewitalizacja jest kontynuacją prowadzonej przez nas strategii nadawania nowego życia starszym budynkom biurowym – mówią przedstawiciele firm.

- Modernizację kompleksu zaczęliśmy od audytu efektywności energetycznej, który pokazał, że najbardziej znaczące ulepszenia, jakie możemy wdrożyć w budynkach, dotyczą systemu HVAC – mówi cytowany w komunikacie Witold Zatoński, partner zarządzający w spółce Syrena Real Estate. - Model energetyczny pokazuje, że rozwiązania, które wprowadzimy, zmniejszą zużycie energii oraz ograniczą emisję dwutlenku węgla w kompleksie – podkreśla.

Największą metamorfozę przechodzi patio. – W miejscu betonowego parkingu pojawi się park z rodzimą zielenią. Posadzimy drzewa (12 gatunków) i krzewy (96 rodzajów) – zapowiada właściciel kompleksu. – Na nowym dziedzińcu z zielonymi wzniesieniami pojawią się strefy relaksu, fontanna i strumyk. Powstanie też otwarty pawilon zbudowany częściowo z elementów pochodzących z recyklingu, z zielonym dachem. Będzie to miejsce spotkań i organizacji różnych wydarzeń. Obiekt będzie wyposażony w system retencji wody deszczowej.

Powstaną też budki dla ptaków i hotele dla owadów.

Głównym projektantem nowej odsłony kompleksu Marynarska Business Park jest pracownia architektoniczna MJZ, projekt zieleni opracowało iGreen Architektura Krajobrazu, projekt wnętrz to dzieło Łoskiewicz Studio. Za przebudowę odpowiada Grupa Reesco, a za project management cmT.

Inwestycja powstaje w duchu ESG (Environmental, Social and Corporate Governance, czyli ochrona środowiska, odpowiedzialność społeczna i ład korporacyjny). Kompleks ma certyfikat BREEAM In Use 2015 na poziomie Excellent. Po modernizacji będzie ubiegał się o kolejne certyfikaty: Breeam In-Use w nowym systemie v6, WELL, WELL Health & Safety oraz WIREDSCORE oceniający jakość działania i system łączności cyfrowej nieruchomości oraz certyfikaty efektywności energetycznej.