- Obecny w Trójmieście Collab i działający w siedmiu innych miastach w Polsce Loftmill tworzą partnerską sieć, w ramach której najemcy mogą korzystać z oferty jednego i drugiego operatora – podają firmy w komunikacie.

- Mamy podobną filozofię działania oraz zbliżony standard oferowanych usług. Chcemy to wykorzystać – mówi Sebastian Rączkowski, dyrektor zarządzający firmą Collab. - Klienci chcący otworzyć satelitarne biura w regionach, w których nie ma Collabu, będą mogli liczyć na zbliżone usługi świadczone przez Loftmill. Współpraca działa w dwie strony.

Collab jest nową marką elastycznych powierzchni biurowych stworzoną pod szyldem firmy deweloperskiej Torus. Pierwsze biura zostały otwarte w budynku Format w Gdańsku. Przygotowano 260 stanowisk pracy, a różnej wielkości moduły pomieszczą od dwóch do 37 osób. Dodatkowo, w wydzielonej przestrzeni z własnym wejściem i serwerownią, może pracować 86 pracowników. Kolejne flexowe biura będą się pojawiać w wybranych biurowcach Torusa.

Loftmill oferuje m.in. biura serwisowane i pracownie coworkingowe w Krakowie, Katowicach, Łodzi, Wrocławiu, Lublinie, Rzeszowie Warszawie.