Mokotów Plaza to budynek biurowy klasy A o całkowitej powierzchni 15,5 tys. mkw. Biura wynajmują w nim m.in. EnelMed, SDI Media, Securitas, BDO, Rockwool. Biurowiec przeszedł remont w 2014 roku.

- Obszar Biznesowy Mokotów jest bez wątpienia najbardziej rozwiniętym biurowym hubem poza ścisłym centrum Warszawy. Obszar ten przeszedł w ciągu ostatnich kilku lat istotne przemiany urbanistyczne – komentuje cytowany w komunikacie Bartłomiej Krzyżak, dyrektor w Avison Young w Polsce. Firma w transakcji reprezentowała sprzedającego. - Nastąpił rozwój ul. Marynarskiej, Postępu i Woronicza. Powstało i powstaje kilka inwestycji biurowych, mieszkaniowych i hotelowych. Atrakcyjne czynsze w porównaniu ze ścisłym centrum miasta są rozwiązaniem dla firm, które poszukują ekonomicznych, odnowionych biur. W najbliższym czasie spodziewamy się kolejnych transakcji w tym rejonie stolicy.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z naszego ostatniego zakupu na polskim rynku - mówi Alexander Klafsky, partner zarządzający w FLE GmbH. - Mokotów Plaza gwarantuje stabilny przychód w ciągu kolejnych sześciu lat oraz duży potencjał wzrostu wartości. Nasze dotychczasowe inwestycje w Polsce odbywały się w kilku miastach regionalnych. Cieszymy się, że przez pozyskanie Mokotów Plaza wchodzimy również na warszawski rynek biurowy. Chętnie będziemy powiększać nasze portfolio w stolicy. Mamy duży apetyt na nieruchomości w Polsce.

Sprzedającego reprezentował w transakcji zespół doradztwa inwestycyjnego Avison Young. M7 Real Estate korzystało też z usług prawnych kancelarii Allen&Overy. DLA Piper i TPA wspierały FLE doradztwem prawnym i podatkowym.