Park MLP Idstein to kolejna inwestycja typu brownfield (na poprzemysłowym terenie) MLP Group. Na działce o powierzchni ok. 4,1 ha w miejscowości Idstein w pobliżu Frankfurtu nad Menem deweloper wybuduje obiekt magazynowo- biurowy o powierzchni ok. 20 tys. mkw. Zakończenie inwestycji MLP Group zapowiada na pierwszą połowę 2023 roku. Ekopowierzchnie będą przeznaczone przede wszystkim pod lekką produkcję, usługi, działalność e-commerce i logistykę miejską.

MLP Group będzie się starać o certyfikat DGNB Gold (German Sustainable Building Council). Na dachach magazynów zostaną zainstalowane systemy fotowoltaiczne. - Zielony prąd będzie wykorzystywany także do wytwarzania ciepła – zapowiada firma w komunikacie. – Już podczas budowy będziemy wykorzystywać przede wszystkim materiały nadające się do recyklingu. Współpraca z regionalnymi firmami i zakup materiałów budowlanych od lokalnych dostawców, spowoduje, że ślad węglowy związany z inwestycją będzie mniejszy.

- Umacniamy pozycję na rynku niemieckim. Ze względu na ograniczoną podaż nowych terenów, brownfield to typowe inwestycje na rynku niemieckim – mówi cytowany w komunikacie Radosław T. Krochta prezes MLP Group. - Podejmujemy się rewitalizacji starych poprzemysłowych terenów, dostarczając obiekty spełniające najwyższe wymagania w zakresie ochrony środowiska. Odpowiadamy na zapotrzebowanie najemców, którzy szukają obiektów magazynowych przyjaznych dla klimatu.