Browary Warszawskie to flagowy projekt spółki Echo Investment. – To miejsce, w którym zabytkowa architektura łączy się z nowoczesnymi budynkami oraz otwartymi, zielonymi przestrzeniami. Oprócz funkcji mieszkaniowej i gastronomicznej, w skład kompleksu Browarów Warszawskich wchodzą trzy budynki biurowe, z których dwa – Biura przy Bramie i Biura przy Willi – zostały już sprzedane – informują przedstawiciele dewelopera.

Przejęty przez spółkę Deka Immobilien budynek Biur przy Warzelni pozwolenie na użytkowanie dostał we wrześniu 2020 r. Już przyjął najemców. Inwestor stał się także właścicielem XIX-wiecznej Warzelni, w której znajdzie się restauracja Roberta Lewandowskiego.

Biura przy Warzelni składają się z siedmiokondygnacyjnego budynku biurowego, zabytkowej Warzelni, centralnego ogrodu i historycznych piwnic leżakowni. Nieruchomość oferuje 29,6 tys. mkw. powierzchni najmu. Jest też dwupoziomowy podziemny parking ze 180 miejscami postojowymi.

Część biurowa jest wynajęta m.in. takim firmom jak Grupa Żywiec, Allen & Overy, MDDP, Point72, Playtika. Parter zajmują restauracje i siłownia. Podziemna część budynku jest połączona z zabytkowymi piwnicami. - Tu powstaje oryginalny koncept lwowskiej Grupy Kumpel – Browar Warszawski, który już wkrótce przywita gości warzonym na miejscu piwem, trunkami i pysznym jedzeniem – zapowiada deweloper.

Sprzedającemu w transakcji doradzali Allen & Overy i Baker McKenzie, a doradcami kupujących były firmy JLL, Dentons i TPA Poland.

Inwestycja Browary Warszawskie powstaje na 4,5 ha działce pomiędzy ulicami Grzybowską, Wronią, Chłodną i Krochmalną. Echo Investment we współpracy z JEMS Architekci zaprojektowało ją jako wielofunkcyjny kwartał miasta.