To pierwszy z siedmiu Vendo Parków, które deweloper planuje oddać do użytku w tym roku. Park handlowy w Zielonce ma 2 tys. mkw. powierzchni. Weszły do niego sklepy sieci Rossman i Pepco, a także pierwszy w mieście salon Media Expert. Na sąsiedniej działce działa Lidl. Do wszystkich sklepów wchodzi się osobnymi wejściami zlokalizowanymi od strony parkingu.

Do dyspozycji kupujących jest 157 miejsc parkingowych. W pobliżu są także przystanki autobusowe.

Generalnym wykonawcą Vendo Parku w Zielonce była firma STB Koncept.

- Przed rozpoczęciem inwestycji zbadaliśmy lokalny rynek, by zagwarantować odwiedzającym odpowiedni dobór sklepów i jak najdogodniejszą infrastrukturę wokół Vendo Parku – komentuje cytowany w komunikacie Jacek Wesołowski, dyrektor zarządzający Trei Real Estate Poland. - Cieszymy się, że nasz debiut w mieście jest tożsamy ze startem nowej marki, która uzupełni dostępną w Zielonce ofertę produktową.

Obiekt w Zielonce jest siódmą inwestycją Trei w województwie mazowieckim. Działają już Vendo Parki w Kobyłce, Ostrołęce, Pułtusku, Milanówku, Mińsku Mazowieckim i Płocku.

Międzynarodowa firma Trei Real Estate, z siedzibą w Niemczech, rozwija sieć Vendo Parków w Polsce, Czechach i na Słowacji. Łącznie powstały już 32 obiekty, z czego 22 zlokalizowane są w naszym kraju. Polskie plany dewelopera na 2021 rok zakładają budowę oraz oddanie do użytku łącznie siedmiu Vendo Parków, m.in. w Piekarach Śląskich, Koszalinie, Myśliborzu, Oświęcimiu i Inowrocławiu.