>> [b]W Białymstoku[/b] w ostatnich tygodniach obserwujemy wyraźne ożywienie, wzrosła liczba zawieranych umów – ocenia Izabela Kiełsa z agencji Północ. Ceny transakcyjne nie różnią się już tak bardzo od wywoławczych, jak to było jeszcze pół roku temu. Ale stawki ofertowe spadły.
W dalszym ciągu największym zainteresowaniem cieszą się niewielkie mieszkania dwupokojowe, zlokalizowane blisko centrum oraz uczelni wyższych.
>> [b]W Lublinie[/b] spodziewamy się wzrostu zainteresowania mieszkaniami, gdyż banki wyraźnie zaczynają łagodzić kryteria przy przyznawaniu kredytów – informuje Sławomir Gański z Lokaty.
Ofert sprzedaży jest bardzo dużo, szansa na w miarę szybką transakcję jest wtedy, gdy cena wywoławcza zbliżona jest do uzyskanych przy sprzedaży podobnych nieruchomości w danej okolicy.
>> [b]W Olsztynie[/b] na rynku mieszkań już widać większy ruch – mówi Anna Kurczycka z agencji Intra Nieruchomości. Wzrosła liczba pozytywnych decyzji banków w sprawie kredytów, coraz więcej osób dostaje przy tym pożyczkę w wysokości 100 proc. wartości nieruchomości. Ceny są od kilku miesięcy ustabilizowane.